Alışveriş çılgınlığı erken başladı

Alışveriş çılgınlığı erken başladı
ABD'de kara cuma bu yıl bir gün önce start aldı. Küresel krizinde etkisi ile uzun kuyrukların oluştuğu mağazalarda ilginç manzaralar gözlendi.
ABD’nin alışveriş sezonu erken açıldı. ABD’de Şükran Günü sonrasında Cuma günü yaşanan yoğun satışlar nedeniyle satıcılar tarafından kara Cuma olarak adlandırılan dönem bu yıl Perşembe gününden başladı. Özellikle Toys R US, Target ve Walmart gibi dev perakende zincirleri dün akşam itibariyle tüketicilere cazip indirimler ile satışlara başladılar.
 
Toys R Us erkene çektiği açılışını daha da cazip hale getirebilmek için ilk gele 200 müşterisine 30 dolar değerinde içi çorap dolu bir çanta hediye edeceğini duyurdu. Erken açılış nedeniyle mağazalarda hindi servis de yapılacağını açıklayan perakende devi açılış öncesinde mağazalar önünde kuyrukların oluşmaya başladığına dikkat çekti.
 
Target’tan yapılan açıklamada ise pek çok insanın aileleri ile vakit geçirmek yerine erken alışverişi tercih ettiği belirtildi. Sabah’ın erken saatlerinde başlayan kuyrukların açılış öncesinde iyice uzadığı belirtilirken geçen hafta Target ve Walmat’ın Perşembe’de satışa başlayacaklarını duyurmaları etkili oldu. 
 
Her kar cumada olduğu gibi bu yılda komşu Kanada’dan turlar başladı. Kanada'nın Vancouver kentinden ABD sınırı ötesindeki AVM'lere, birkaç gündür kişi başı 29 dolardan otobüs seferleri yapılıyor.
 
Birçok firma, 08.00'de kepenklerini açacağını duyurmasına karşın, Walmart, Toys-R-Us ve Target gibi büyük şirketlerin perşembe gece yarısı kapılarını açacağını ilan etmesi, Kanadalıların ABD'ye geçişlerini hızlandırdı. Kampanyanın merkez üssü haline gelen elektronik devleri Future Shop ve Best Buy ise fiyatlarını çarşamba günü belirleyeceğini duyurdu.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com