Alışveriş Günlerine Yoğun İlgi

Alışveriş Günlerine Yoğun İlgi
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasının (KÜTSO), Valilik, Belediye ve Dumlupınar Üniversitesinin (DPÜ) desteğiyle düzenlediği bir ay sürecek olan 'Kütahya Alışveriş Günleri' etkinlikleri yoğun ilgiyle karşılandı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasının (KÜTSO), Valilik, Belediye ve Dumlupınar Üniversitesinin (DPÜ) desteğiyle düzenlediği bir ay sürecek olan 'Kütahya Alışveriş Günleri' etkinlikleri yoğun ilgiyle karşılandı.30 Mayıs'a kadar sürecek olan alışveriş günlerine Belediye iş merkezi önünde yapılan törenle 30 Nisan'da start verilmişti. Açılışa Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Belediye Başkanı Mustafa İça, KUTSO Başkanı Nafi Güral, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, KÜTSO üyeleri ve çok sayıda vatandaş ve esnaf katıldı.
Açılış konuşması yapan KÜTSO üyesi Mithat Delen konuşmasında alışveriş günlerine özel olarak hazırlattıkları logoları bu projeye katkı sağlayarak çeşitli indirimler vermek isteyen 200'ü aşkın işyerinin camlarına yapıştırdıklarını ve Kütahyalı vatandaşlarımızın bu logoları gördükleri iş yerlerinden bir ay boyunca indirimli alışveriş yapabileceklerini ifade etti.
Açılış belediye iş merkezinin önünden başlayarak Valilik önünde biten kortej yürüyüşüyle son buldu.'Turuncu nokta' diye tanımlanan 220 iş yerinde 30 Mayıs'a kadar indirimli alışveriş imkanı sağlayacak Kütahya Alışveriş Günleri, mahallelerde düzenlenen çocuklara yönelik eğlence programlarıyla tanıtılıyor.İlk eğlence etkinliği, Akkent Mahallesi'ndeki Atatürk İlköğretim Okulunun bahçesinde yapıldı.
Şişme Oyun alanında eğlenen çocuklara, bazı seyahat firmalarınca balonlar dağıtıldı. Akülü otolarla da gezen çocukları etkinliğe getiren anne ve babaları, bir grup gencin sunduğu müzik dinletisiyle eğlendi.Eğlence etkinlikleri, 7 Mayısta Fatih, 8 Mayısta Yenidoğan, 21 Mayısta Okmeydanı, 22 Mayısta Evliya Çelebi mahallelerindeki semt pazarlarında tekrarlanacak.Kütahya Alışveriş Günleri etkinliklerinin her yıl yapılarak geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com