Alkol protestosu sürüyor.

Alkol protestosu sürüyor.
“Şerefine Tayyip”

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) kuruluşunun 24'ncü yıldönümü nedeniyle Manisa’da düzenenen yemekte, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) onaylanan alkol satışını yasaklayan kısıtlama, kadehler havaya kaldırılıp, Başbakana atıfta bulunarak, ‘Şerefine Tayyip’ ve ‘Tayyip, keyfimin kahyası mısın?’ sloganları atılarak, protesto edildi.

ADD Manisa Şubesi, derneklerinin 24'ncü kuruluş yıldönümünü Teras-2 Restoran’da düzenlenen yemekle kutladı. Yemeğe, CHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Engin Uzun, CHP’li Muradiye Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı, bazı sendika ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerininde aralarında bulunduğu 200 kişi katıldı. Yemeğe, TBMM’de kabul edilen alkol satışına getirilen kısıtlama damgasını vurdu.

ADD Manisa Şube Başkanı Nilüfer Özkan, “Atatürkçü Düşünce Derneği, 24 yıldır bir çok baskıya rağmen dimdik ayakta durmaya devam ediyor. 24 yıldır olduğu gibi şimdi ve gelecekte de yıkılmak istenilen Atatürk’ün ilke ve İnkılaplarını ayakta tutmaya devam edeceğiz. Bunu ne AK Parti’nin ne de başka bir partinin yıkmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Ülkemizi parçalamaya, bölmeye gayret gösterenlere Atatürk’ün ışığında gücümüzü göstermeye devam edeceğiz” dedi.
Özkan, ayrıca, TBMM’de kabul edilen Alkol Yasası’na da değinerek, “Saat 22.00-06.00 saatleri arasındaki içki satışı yasağı kabul edilir bir şey değil. Türkiye demokratik bir ülke. Ağızlarından demokrasiyi düşürmeyenler şimdi, Meclis’te insan demokrasisini kısıtlayan karar alıyorlar. İnsanların içme özgürlüğüne ambargo koyuyorlar. Şimdi Türkiye’de yeni bir 4'üncü Murat dönemi yaşatmayı hedefliyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.


“ŞEREFİNE TAYYİP”

Özkan’ın konuşmasının ardından ADD’li gençler, hep birlikte kadehlerini kaldırıp, ‘Şerefine Tayyip’, ‘Tayyip, keyfimin kahyası mısın?’ sloganları atıp, alkol satışına getirilen kısıtlamaları protesto etti. ADD’li gençlere, ADD Manisa Şubesi Başkanı Özkan kadeh kaldırıp, diğer katılımcılar ise alkışlarla destek verdi. ADD’li gençler daha sona restorantın balkonundan dışarıda oturanlara kadeh kaldırarak aynı şekilde slogan atmayı sürdürdü. Protestonun, ardından yemeğe katılanlar, çalınan birbirindeng üzel parçalar eşliğinde gönüllerince eğlendi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com