ALKOL YASASI

ALKOL YASASI
Başbakan’a şu soruyu sormak gerekiyor: İnancınız gereği iki ayyaşın çıkardığı yasayı dini inançlara aykırılığı nedeniyle değiştiriyorsunuz da Müslümanlıkta en büyük günah sayılan ve çok defa kadınların en büyük cezaya tabi tutularak öldürüldüğü ve yine ik

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Başbakan’ın partisinin kuruluşunda “Biz değiştik. Milli görüş gömleğini çıkardık ” dediğine şahsen ben bugüne kadar hiç inanmadım. Toplumumuzun yaşam düzenini olabildiğince şer’i esaslara uygun hale getirmek için elinden geleni yapıyor. Ve bu işleri yaparken de asıl niyetini daima gizliyor. Alkol Yasası için önce Anayasa’nın 58. Maddesinin devlete gençleri kötü alışkanlıklardan koruma görevi verdiğini söylemişti değil mi? Yani gerekçe Anayasanın emriydi. Daha iki gün önce yazdığım bir yazıda asıl amacın kendi yaşam felsefesini yasa zoruyla halka kabul ettirmek olduğunu, bu nedenle de bizleri daima salak yerine koyduğunu söylemiştim.

Başbakan en azından beni mahcup etmedi. Bir anda ağzından baklayı çıkardı. ve asıl gerekçeyi söyledi. Bakın ayni yasa için bugün grupta, “İki tane ayyaşın çıkardığı yasa muteber oluyor da inancın emrettiği bir gerçek, bir vakıa sizin için neden reddedilmesi gerekiyor?” dedi.  Ayyaş konusuna bir başka yazımda değinmek istiyorum. Ayyaş sözü adi hakarete giren bir söz, yasanın gerekçesinde yer verilmiştir. Kesinlikle bununla ilgili ima bile içeren tek kelime yoktur. Aksi halde tamamı iktidara bağlılığında hiç şüphe olmayan üyelerden oluşan Anayasa Mahkemesi bu gerekçe nedeniyle oy birliğiyle yasayı iptal eder.

Şimdi Başbakan’ın tutarsızlığını kanıtlayan başka bir örnek vereceğim. Laik bir düzen öncelikle farklı dinlere mensup kişilerin dini inançlarının gereklerini rahatça yerine getirmelerini sağlar. İnançlara uyulmaması asla suç nedeni sayılmaz. Basit bir örnek vermek gerekirse İslami kuralların geçerli olduğu şer’i bir düzende namaz kılmamak ve oruç tutmamak bir suçtur ve yerine göre ayaklara sopa vurulacak cezalandırılır. Ama tamamı Müslüman bile olsa laik bir ülkede namaz kılmayan ya da oruç tutmayanı cezalandırmazsınız. Yine şer’i bir düzende içki de haram sayıldığı için içenler cezalandırılabilir.

Böyle olunca da Başbakan’a şu soruyu sormak gerekiyor: "Mademki inancınız gereği iki ayyaşın çıkardığı yasayı dini inançlara aykırılığı nedeniyle değiştiriyorsunuz da yine Müslümanlıkta en büyük günah sayılan ve çok defa kadınların en büyük cezaya tabi tutularak yani RECM edilerek (taşa tutularak) öldürüldüğü ve yine iki ayyaşın çıkardığı yasada da suç sayılan zina eylemini AB Uyum Yasaları gereği 2005 yılında neden suç bile saymayarak yasadan çıkarttınız? Müslüman olduğunuz yeni mi aklınıza geldi? AB’yi hiçe sayarak önümüzdeki günlerde yeni bir yasa çıkararak zinayı suç sayacak mısınız?"

Başbakan kendine özgü mantığı ile bu soruyu cevaplarken bu defa da grubunu kandırıp, bazılarını da ağlatarak alkış toplayabilir mi?..

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com