Alkolde şok yasaklar

Alkolde şok yasaklar
Alkole ekran ve gece 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında satış yasakları geldi.

AKP’li Nurettin Canikli ve Cevdet Erdöl’ün verdiği önergeyle ilk olarak alkole ekran yasağı getirildi. Önergeye göre televizyonlarda yayınlanan dizi, film ve müzik kliplerinde alkollü içkileri özendirici görüntülere yer verilemeyecek ve sigarada olduğu gibi alkol görüntüleri de buzlanacak.

ALKOL SATIŞI 22.00’DEN İTİBAREN YASAK

İkinci olarak ise alkollü içkilerin saat 22.00 ile 06.00 arasında parekende satışı da yasaklandı.

KİŞİ BAŞINA İÇKİ TÜKETİMİMİZİ AÇIKLADI

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’de kişi başına içki tüketiminin 1,5 litre olduğunu, dünyada ise 15 litreye kadar çıkan ülkelerin bulunduğunu söyledi.

Temel kanun olarak görüşülen teklifin 1. Bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, akraba topluluğu olan ülkelerdeki üniversitelerde öğretim üyelerinin görevlendirildiğini belirtti.

Geçmişte Yunus Emre Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gibi vakıfların, kanunla kurulduğunu hatırlatan Şimşek, Yeşilay Vakfı’nın bu şekilde kurulacağını kaydetti.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu da teklifle, Yeşilay Vakfı’nın kurulmasının doğru bir uygulama olduğunu söyledi.

Türkiye’de kişi başına içki tüketiminin 1,5 litre, dünyada ise 15 litreye kadar çıkan ülkeler olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, “TBMM Bahçe Restoran’daki alkol yasağı bütün Türkiye’ye gelecek mi?” kıyaslamasının çok doğru bir kıyaslama olmadığını belirtti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com