Alkole bir yasak daha geldi

Alkole bir yasak daha geldi
ODTÜ’ye bağlı Eymir Gölü yerleşkesi, Santral İstanbul ve polis evlerinin ardından alkole bir yasak da TCDD’den geldi. Konya seferlerinde alkol satışları durduruldu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na (TCDD) ait seferlerin bir bölümünde “yolcular rahatsız oluyor“ gerekçesiyle alkol satışları durduruldu.
 
Sözcü’ den Deniz Ayhan’ın haberine göre, tren yolcuları, tren restoranının menüsünde yer alan alkollü içecekleri istediklerinde ‘kalmadı’ yanıtıyla karşılaştılar.
 
KONYA’YA YASAK
 
TCDD yetkilileri, tüm seferlerde alkol yasağı olmadığını, ancak Konya’ya hareket eden ve Konya çıkışlı tren seferlerinde alkol satışının durdurulduğunu doğruladılar.
 
BAŞBAKAN AÇILIŞINI YAPMIŞTI
 
Konya seferi yapan restoranlı trenler ve 2011 senesinde Başbakan Erdoğan’ın açılışını yaptığı yüksek hızlı trenlerde alkol satışı yasaklandı ve alkol menülerden çıkarıldı.
 
TCDD’ye bağlı Ray Restoran yetkilileri alkol satışının ticari bir konu olduğunu ve alkolün menülerden çıkarılmasından rahatsız olduklarını belirttiler.
 
Yolcular ise, Konya’da başlayan yasağın, “alkol kalmadı” gerekçesiyle diğer tren hatlarında da zaten uygulandığını, zaman içerisinde bunun tüm tren hatlarına da yayılacağını düşündüğünü belirtirken, TCDD yetkilileri “Konya dışında başka bir hattımızda alkol satışında kısıtlama yoktur” açıklamasında bulundular.
 
‘TCDD ABUK SABUK KONULARLA GÜNDEME GELMESİN’
 
3 dönemdir Ulaştırma Bakanlığı yapan Binali Yıldırım, trenlerde içki yasağına ilişkin geçmişte çıkan iddialara dair içki içmenin sosyal bir tercih olduğunu, insanların istediği tercihte bulunabileceğini söylemiş ve TCDD’nin, bu tür “abuk-sabuk” konularla gündeme gelmesinin kendisini çok üzdüğünü belirtmişti. (CTK)
 
Kaynak: http://sozcu.com.tr/alkole-bir-yasak-da-tcddden.html

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com