“Alkole unutulmaz veda” (VİDEO)

“Alkole unutulmaz veda” (VİDEO)
Alkole veda partisinde ortalık birbirine girdi; 2 bin alkollü kişi duraklarda 100 bin euro’dan fazla zarara yol açtı.

Almanya'nın Münih kentindeki metro istasyonlarında toplanan yaklaşık 2 bin alkollü kişinin, duraklarda 100 bin euro’dan fazla zarara yol açtıkları toplu taşıma araçlarının toplam 100 saat rötar yapmasına neden olduğu açıklandı.

Almanya’da Münih başta olmak üzere çeşitli büyük kentlerde hafta sonu yürürlüğe giren kamu ulaşım araçlarında alkol yasağı nedeniyle binlerce genç internet aracılığı ile randevulaştı ve merkez metro istasyonlarında buluştu. Federal polis ve Alman Demiryolu yetkilileri, istasyonlarda son kez alkollü dolaşabilen gençlerin duraklardaki döşemelere, ışıklandırma sistemlerine bu kadar zarar vermeleri karşısında çaresiz kaldı. Deutche Welle, gençlerin ‘Alkole veda’ adını verdikleri buluşma sırasında toplu ulaşım araçlarında son kez sızıncaya kadar alkol aldıkları ve “Buradayız, kafamız iyi, Münih Metro Şirketi ile yolculuk yapıyoruz” ve “Münih Metro Şirketi'nden nefret ediyoruz" diye bağırdıklarını bildirdi.

Münih metro işletmeleri yöneticilerinden Bernhard Weisser, ulaşım araçlarında alkollü içki içilmesinin yasaklanması konusunda şüpheleri olanların, bu çekincelerinin hafta sonunda mutlaka ortadan kalkmış olduğunu söyledi. Gençlerin yol açtığı hasar dışında yaklaşık 40 kadar toplu taşıma treni sefere çıkamadı, 200 kadar tren de gençlerin sık sık imdat frenini çekmeleri ve kapıları bloke etmeleri yüzünden rötar yaptı.

Polis, metrodaki ‘Alkole veda partisi’ni organize eden elebaşı konumundaki kişiler ve internet aracılığıyla Facebook’ta “alkole veda” buluşması için çağrıda bulunanlar hakkında soruşturma başlattı. ZDF, 14 kişinin kimliklerinin belirlendiğini, bunlar hakkında etrafa maddi zarar vermek, güvenlik güçlerine mukavemet ve hakaret suçlarından işlem yapılacağını, video kayıtlarında da inceleme yaparak, aranan kişilere ulaşmaya çalıştığını bildirdi.

Polis yetkilileri, 160 kadar polis memurunun bu olayda görev yaptığını, daha fazla polis gücü görevlendirilse bile, bunların etrafa zarar veren gençleri önlemelerinin mümkün olmadığını, alkollü gençler ile normal yolcuların karışık olarak yolculuk yaptığı trenleri tamamen boşaltmanın orantısız önlem olacağını belirtti.

Almanya’nın diğer büyük kenti Hamburg’da da “alkole veda” buluşması düzenleyen 1000 kadar alkollü genç hafta sonunda kentin toplu ulaşım araçlarında taşkınlık yaptı. Alkollü gençlerin araçlardaki yangın söndürücüleri söktükleri, bazı araçların pencerelerini kırdıkları ve başka maddi hasarlara da yol açtıkları bildirildi. Hamburg’da toplu taşıma araçlarında alkol yasağı bundan bir ay önce yürürlüğe girmişti. Yasağa uyulmadığı takdirde 40 euro ceza kesilmesi öngörülüyor. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com