"Allah beni alkolden ayırmasın diyordum, bırakalı 5 yıl oldu"

"Allah beni alkolden ayırmasın diyordum, bırakalı 5 yıl oldu"
Ünlü tiyatro ve dizi film sanatçısı Yalçın Menteş, "Allah beni alkolden ayırmasın diyordum. Bırakalı 5 yıl oldu" dedi.

Ünlü tiyatro ve dizi film sanatçısı Yalçın Menteş, "Allah beni alkolden ayırmasın diyordum. Bırakalı 5 yıl oldu" dedi.
Eskişehir'de, Kent Konseyi Bağımlılık Çalışma Grubu ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliğiyle şiir, slogan ve resim yarışması ödül töreni düzenlendi. Taşbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende
alkol konusunda yaşadıklarını anlatan ünlü tiyatro sanatçısı Yalçın Menteş, 30 yıl boyunca alkol kullandığını, bu kötü illetten 5 yıl önce kurtulduğunu belirtti. Menteş, "Fırsat buldukça televizyon programlarına katılmaya çalışıyorum. Ben bir alkoliktim. Allah beni alkolden ayırmasın diye dua ederdim. Alkolü bırakalı 5 yıl oldu. Bu olaylara inanmayanlar alkolik olmayı bizim ağzımızdan duyduğunda anlamış oluyorlar" dedi.
Alkol nedeniyle sağlığından olduğunu, sokakta yürürken, konuşurken görenlerin kendisini sarhoş zannettiğini anlatan Menteş, "Eski bir alkolik olarak çocuklara, anne ve babalara ibret olsun diye etkinliklere katılıyorum. İnsanlar ünlü birinden bunu duyarsa daha etkili oluyor. Bu illetten uzak durun" diye konuştu.
Menteş konuşmasında şunları söyledi:
"Bir dönem benim için alkolü 2-3 gün içmemek bile ölümdü. Ama şimdi bıraktım. Allah beni alkolden ayırmasın derken bir de arkama baktım ki alkolü bırakalı 5 yıl olmuş. Ne iyi olmuş. Ben artık alkolden emekli oldum. Yaşadığım kötü durumu sizlerle paylaşıyorum. Alkolün insan hayatını nasıl mahvettiğini anlatıyorum. İşte ben onlardan biriyim. Halimi görün, ibret alın. Yolda yürürken, konuşurken beni alkolik sanıyorlar. Yürüyüşüm, konuşmam sarhoş birinin konuşması gibi. Alkol nedeniyle beynimin sapına pıhtı
gelmiş. Bu pıhtı yukarıya çıksaydı felç geçirebilirdim, ölebilirdim. Bu pıhtı nedeniyle zaman zaman atak geçiriyorum. Eskişehir'e gelmeden önce de böyle bir atak geçirdim. Yürümemin ve konuşmamın sarhoş gibi olması bu pıhtıdan dolayıdır. İşte bunun sebebi alkol."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com