ALLAH'IN SOPASI YOK!..

ALLAH'IN SOPASI YOK!..
Kkılıçdaroğlu'na tokat(!) attığı için AKP üst yönetimince yere göğe sığdırılamayan SWOBODA son olaylar üzerine aynen; "ERDOĞAN Arap ülkelerine rol model olmak istiyorsa değişmelidir. Bu haliyle Türkiye'nin Avrupa'da yeri yoktur." dedi.

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı SWOBODA’nın KILIÇDAROĞLU’na verdiği randevu iptal edilince  AKP cephesinden kendisine söylenmedik söz kalmadı .  Çok memnun olmuşlardı etekleri zil çalıyordu.  Sadece bir örnek vermek istiyorum. Partinin Dış İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mevlut ÇAVUŞOĞLU "KILIÇDAROĞLU kendi Başbakan'ını ESED'la bir tutarak çirkinleşmiş ve bu tutumundan dolayı iyi bir tokat yemiştir. Üyesi olduğu Sosyalist Grup Başkanı tarafından adeta kovulmuştur. Kapı dışarı edilmiştir."  dedi. Bu arada yandaş basın SWOBODA için methiyeler düzmeyi ihmal etmedi.

Aradan çok geçmedi. Başbakan bazı Afrika ülkelerini ziyaret etti. Fas’ı ziyareti sırasında kendisinden randevu talep edilen FAS Kralı VI. MUHAMMED randevu vermedi. Yaşanılan bu soğuk duş üzerine Başbakan FAS gezisini kısa keserek ülkeden ayrıldı. Buna bir kılıf uydurulması gerekiyordu. Neymiş efendim? FAS‘ta da Adalet ve Kalkınma Partisi diye bir parti varmış ve Kralın bu parti ile arası pek hoş değilmiş. Bu bahane sizlere inandırıcı geldi mi? Bana da gelmedi.

Belki de Gezi Parkı olayları nedeniyle bu olay üzerinde pek fazla durulmadı ve geçiştirildi. Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve iki olayı karşılaştırın. KILIÇDAROĞLU bir siyasi partinin başkanıdır. Ülkeyi temsil edecek resmi bir sıfatı yoktur. Ama Başbakan’a  yapılan hakaret Türkiye’ye yapılmıştır. Daha önce ayağa kalkan AKP üst kadroları bu aşağılanmayı büyük bir pişkinlikle geçiştirmişlerdir.

Daha da önemli bir haber bugün bazı televizyonların haber kanallarına düştü. KILIÇDAROĞLU’na  tokat(!) attığı için AKP üst yönetimince yere göğe sığdırılmayan SWOBODA son olaylar üzerine  aynen “ERDOĞAN  Arap ülkelerine rol model olmak istiyorsa değişmelidir. Bu haliyle Türkiye ‘nin Avrupa'da yeri yoktur.”  dedi. Şayet Avrupa Birliği konusu iç siyasetimizi ilgilendiren bir konu olsa "Türkiye bağımsız bir ülkedir. Sen ne hakla iç işlerimize karışıyorsun ? Haddini bil."  gibi sözlerle SWOBODA’nın ağzının payını hemen verirdik. Ama kazın ayağı öyle değil. Bu ses yıllardır kapısında girelim diye  yalvardığımız Avrupa Birliği’nden geliyor.

Gerçekten Allahın Sopası Yok.. KILIÇDAROĞLU için yapılan insafsız yorumlardan sonra şimdi işin içinden nasıl çıkacaklarını merak ediyorum. Bilirsiniz bir başka güzel söz daha vardır . “Gülme komşuna. Gelir başına..”  derler.

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com