Allahü Teala'nın Bize Ortak Olduğuna İnanmasaydım..

Allahü Teala'nın Bize Ortak Olduğuna İnanmasaydım..
Jetpa'nın sahibi Fadıl Akgündüz'ün kendi kaleminden ortaklarına yazdığı mektup çok konuşulacak!

Jetpa'nın sahibi Fadıl Akgündüz'ün kendi kaleminden ortaklarına yazdığı mektuptan:

Avrupa'da ve Türkiye'de binlerce mağdur yaratan buna karşın şimdilerde İstanbul'da yedi yıldızlı devre mülk pazarlayan; havayolu şirketi almak için kolları sıvayan 'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz'ün bir dönem ortaklarına hitaben kaleme aldığı mektuplarda “Allah Jetpa'ya ortak” diye yazdığı ortaya çıktı.

Jetpa'nın patronu Akgündüz 2000'li yılların hemen başında mağdurların Jetpa'dan ayrılmaması için kendi el yazısıyla Cenevre'de kaleme aldığı dört sayfalık yazıda, “Ben, Allahü Teala'nın ortağımız olduğuna inanmasaydım, bu mücadeleyi çoktan bırakmış olurdum” diye yazıyor.

Son aylarda cüppeli fotoğraflarla basına yansıyan Akgündüz de holdingine para toplamak için yeşil sermaye şirketlerinin izlediği “din sömürüsü” yolunu tercih etmiş. Akgündüz'ün yurtdışında kaçak yaşadığı dönemde Jetpa mağdurlarına gönderdiği mektuplar Bakırköy'de yargılandığı ve hapis cezası aldığı davanın dosyasına da girmiş. Bugün biribiri üstüne ticari atılımlar yapan Jetpa'nın patronunun yazdığı 4 sayfalık bu mektup tıpkı diğer yeşil sermaye şirketlerinin patronları gibi dini nasıl kullandığını da tüm açıklığıyla gözler önüne seriyor. Mektuptan bazı bölümler şöyle:

• Geçen mektubumda Allahü Teala'nın bir hudusi kutsisisini zikretmiş ve bizim ortaklığımızdaki ruhun bu ruh olduğunu vurgulamıştım. Hadisi kutside 'İki sadık ortağın yanında üçüncüsü benim, üç sadık ortağın yanında dördüncüsü benim' buyuruluyor.

Ulusumuzun başarısı ve ülkemizin kalkınması için dolayısıyla gelecek nesillere, çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakabilmek için büyük bir inanç ve azimle çalışıyoruz. 'İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır' hadisi şerifinden ilham alıyoruz.

Bu inanç ve bu sadakat olmasaydı, kısacası şahsen ben, Allahü Teala'nın ortağımız olduğuna inanmasaydım, bu mücadeleyi çoktan bırakmış olurdum.

İmza projesi


• Bu mektubumda ağırlıklı olarak “İmza” projesi üzerinde durdum. “Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz” ayeti kerimesi ne yapmamız gerektiğini çok iyi anlatmıyor mu? Ben bir ortağınız olarak size şunu söyleyebilirim ki, ben hiçbir zaman ümidimi kesmedim, kesmeyeceğim de. Zaten bu ayete göre Allah'tan ümidi kesmek Kuran'a inanmamak, dolayısıyla küfre gitmek değil midir? Görüyoruz ki inananlara ümidini kaybetme hakkı verilmemiştir. Yine kendimden örnek verecek olursam, ben hâlâ günde 18 saat çalışıyorum ve Allah'a tevekkül ediyorum.

AYKUT KÜÇÜKKAYA/Cumhuriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com