Alman basını: Erdoğan tam bir despot!

Alman basını: Erdoğan tam bir despot!
Alman gazetesi Die Zeit, Erdoğan'ın kendi gibi olmayanları tehdit ettiğini yazdı.

Almanya’nın önde gelen haftalık Die Zeit (Zaman) gazetesinin internet sayfasında çıkan makalede, Başbakan Erdoğan’ın daha çok bir despot gibi davrandığı öne sürüldü.
 
İstanbul Gezi Parkının yıkılmasını istemeyen vatandaşlara polisin gözyaşartıcı bombalarla, tazyikli su ve şiddetle karşılık verildiği belirtilen haberde, devletin güvenlik güçlerinin göstericileri tren istasyonunun içinde bile kıstırdığı ifade edildi.
 
Ağır yaralıların olduğu ve hatta şanslı olanların bir kısmının gelen ambulanslarla hastaneye götürüldüğü ifade edilen haberde, İstanbul Gezi Parkının yıkılmasını önlemek isteyen vatandaşların ne ‘anarşist’ ne de ‘şiddet yanlısı’ göstericiler olduğu kaydedildi.
 
Gösterinin ‘sıradan vatandaşlar’ tarafından başlatıldığı belirtilen haberde, Başbakan Erdoğan’ın on bir yıldan beri iktidarda olduğu ve milyarlarca hatta bazen anlamsız projeleri hayata geçirmek istediğine dikkat çekildi.
 
‘KENDİ GİBİ DÜŞÜNMEYENLERİ TEHDİT EDİYOR’
 
Haberde, Erdoğan’ın kendisi gibi düşünmeyen muhalifleri ve gazetecileri tehdit ettiği belirtiliyor.
 
Kamuya açık olan yerlerde alkol yasağının vatandaşlarda büyük bir öfke uyandırdığığı ifade edilen haberde, Taksim Meydanının Erdoğan’ın despot tutumununa ve yönetimine karşı olanların buluştuğu bir mekan olduğu vurgulanıyor.
 
Haberde, ‘’Taksim Meydanı Erdoğan’ın despotluğuna ve iktidarına karşı bir öfke mekanı. Erdoğan’ın yardımcıları da 2012 yılında Mısır rejimi ya da Putin’in tutumu gibi reaksiyon göstermekte’ denildi.
 
‘BU BİR ÖZGÜRLÜK SAVAŞI MI?’
 
Yazıda şu görüşe yer verildi: ‘’Bu kasvetli ortam ülkede bahar ortamı mı yaratacak? Ya da bugünler bitecek mi? Taksim’deki bu ortam özgürlük savaşı mı? despotluğa karşı bir mücadele mi? Yoksa Erdoğan’ın popülaritesine mi? Bunları söylemek için çok erken. Gözyaşı bombasından gelen dumanlarda bir bulmaca gibi görünüyor.’ (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com