Alman devlet kanalı ARD'ye, Mısırlılardan tepki

Alman devlet kanalı ARD'ye, Mısırlılardan tepki
Almanya'nın resmi televizyon kanalı ARD, Mısır konusunda taraflı Mısır'daki darbe ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili taraflı yayınyaptığı gerekçesiyle Mısırlılar tarafından protesto edildi- Mısırlı grubun basın açıklaması ve protestosunu sadec

Almanya'nın devlet televizyon kanalı ARD, Mısır'daki darbe ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili taraflı yayın yaptığı gerekçesiyle Mısırlı bir grup tarafından protesto edildi.

Wilhelm Caddesi'nde bulunan ARD'nin merkez binası önünde toplanan Mısırlılar, "Mısır için özgürlük ve barış", "Biz özgürlük istiyoruz" ve "Mısır için demokrasi" şeklinde sloganlar attı. Yoldan geçen Almanlar da Mısırlılara alkışlarla destek verdi.

Demokrasi İçin Alman-Mısır Birliği Başkanı Ali Alavady, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alman medyasının Mısır konusunda tarafsız bir yayın yapmadığını söyledi.

"Mısır devlet televizyonunun propaganda amaçlı yayınlanan haberlerini kullanan ARD, tarafsız, adil şekilde çalışmıyor" diyen Alavady, "Biz Almanya'da yaşayan Mısırlılar olarak ülkemizde askeri darbeyi ve ardından yapılan katliamı protesto ediyoruz" ifadesini kullandı.

Mısır'daki insanların sesi olmak istediklerini belirten Alavady, ülkesinde insanların darbe yönetimi yüzünden seslerini yükseltemediklerini vurguladı.

Alavady, Mısır sokaklarında olup bitenlerin Alman televizyonunda gösterilmediğini dikkati çekerek, bunun kötü, yanlı bir gazetecilik olduğunu belirtti.

"Biz adil yayın yapılmasını ve Mısır'da olup bitenlerin gösterilmesini istiyoruz. İnsanların her gün polis ve ordu tarafından öldürüldüğünü ve yine de eylemlerin devam ettiğini göstersinler" diye konuşan Alavady, tek amaçlarının gerçeklerin dünyaya doğru yansıtılması olduğunu bildirdi.

Ali Alavady, ARD yönetimine iletilmek üzere özel bir dilekçe hazırladıklarını ancak bunun yetkililerce kabul edilmediğini sözlerine ekledi.

Mısırlı grup, açıklamanın ardından bir süre daha slogan attıktan sonra sessizce dağıldı.

Öte yandan, Mısırlı grubun basın açıklamasını ve protestosunu sadece Anadolu Ajansı muhabirlerinin takip ettiği görüldü.

Muhabir: Neslihan Dogan
Yayınlayan: Abdurrahman Fatih Tekcan

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com