Alman Komutan Attermeyer'den Vali Öz'e veda ziyareti

Alman Komutan Attermeyerden Vali Öze veda ziyareti
ISAF bünyesinde görev yapan Alman askerlerine ait askeri malzemelerin Almanya'ya sevkiyatı için Trabzon'da kurulan Lojistik Aktarma Noktası Komutanı Albay Rudiger Attermeyer, Trabzon'daki görevini tamamlaması sebebiyle Vali Öz'e veda ziyaretinde bulundu

TRABZON (AA) - Afganistan'daki Uluslararası Güvenlik Destek Gücü (ISAF) bünyesinde görev yapan Alman askerlerine ait askeri malzemelerin Almanya'ya sevkiyatı için Trabzon'da kurulan Lojistik Aktarma Noktası Komutanı Albay Rudiger Attermeyer, Trabzon'daki görevini tamamlaması dolayısıyla Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'e veda ziyaretinde bulundu.

Vali Öz, görev süresi sona eren Albay Attermeyer ile görevi devralacak Albay Uwe Richard'ı makamında kabul etti.

Öz, ziyarette, Trabzon'un Afganistan'da yer alan Alman Barış Gücü'nün lojistik aktarmasına ev sahipliği yaptığını belirterek, "Uluslararası hukuk çerçevesinde yapılmakta olan bu hizmet dolayısıyla biz hem devletimizi hem de uluslararası hukukun belirlediği ilkeler çerçevesinde bu sürece bütün kurumlarımızla destek oluyoruz. Aktarma süresi boyunca ilimizde görevli Alman personeli ile hem kamu görevlilerimiz hem de vatandaşlarımız arasında çok güzel diyaloglar oluştu. Bu diyaloglar her iki ülkeyi de memnun etmekte" dedi.

Almanya ile Türkiye arasındaki ekonomik, siyasi ve uluslararası ilişkilerin çok eskilere dayandığını ifade eden Öz, şunları kaydetti:

"Almanya'da çalışan işçilerimiz de bu ilişkilere katkı sağlamaktadır. Ülkelerin hepsinin barış ve huzur içinde olmasını istesek de dünyada bütün ülkeler barış ve huzur içinde yaşamıyor. Zaman zaman huzursuzluklar gerek ülke gerek bölge bazında yaşanıyor. Dolayısıyla bu yaşanan huzursuzluklarda hem Birleşmiş Milletler'in hem de NATO'nun ve diğer uluslararası kuruluşların daha etkin ve eşit standartta müdahalesinin olması gerektiğini her zaman belirtiyoruz. Bu müdahalelerin uluslararası hukuk çerçevesinde ve eşit yapılması gerektiğini vurgulamakta fayda var."

Albay Attermeyer de gördükleri misafirperverlik için ilgililere teşekkür ederek, "Bizler için Trabzon halkı, esnafı, birlikte çalıştığımız gümrük dairesi, liman işletmesi gibi kurumlar olsun, herkesle işbirliğimizin tamamen sorunsuz olması çok sevindirici. İşbirliğimiz karşılıklı saygı ve güven üzerine kurulu olduğundan hiçbir sorun yaşamadık. Bundan dolayı son derece mutluyuz" diye konuştu.

Türk-Alman ilişkilerinin uzun yıllara dayandığını anlatan Attermeyer, ilişkilerin de mükemmel bir sevgiye dayandığını görmenin ayrıca bir mutluluk olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Vali Öz, Albay Attermeyer'e ziyaretin anısına telkari işlemeli hediye takdim etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com