Alman yenge: Vuracaktı, Say: Kimseye vurmadım

Alman yenge: Vuracaktı, Say: Kimseye vurmadım
Piyanist Fazıl Say ile belgeselci Nedim Hazar ve eşi Dr. Ulrike Dufner arasında yaşanan kavga, yapılan karşılıklı açıklamalarla büyüyor.

Burgazada'daki Antigoni Restoran'da 30 Ağustos akşamı piyanist Fazıl Say ile belgeselci Nedim Hazar ve eşi Dr. Ulrike Dufner arasında yaşanan kavga, yapılan karşılıklı açıklamalarla büyüyor.

İnternet üzerinden bir açıklama yapan Say, “Alman kadın kendisine vurmaya çalıştığımı söylüyor bu yalan. Ayrıca benden bir özür bekliyor ama ondan özür dilemem” dedi. Hazar'ın eşi Ulrike Dufner ise; “Araya girmeselerdi bana vuracaktı. Eşimin gömleğine içki döktü. Özür dilemeyeceğini söylemiş. Say, sanatçı olarak farklı bir rol benimsemeli” diye konuştu. 

FAZIL SAY: 'Almanya'da olsa bir dünya sanatçısına yapabilir mi?'
“(...) Restoranda, sadece ikimasada müşteri kalmıştı. Bu çift, gelip tam yanıma oturdu. (...) NTV programcısı tatsız bir dille, beni, görüşlerimi, babamı eleştirmeye başladı. Çok sinirlendimve adama 'S...r git' dedim. Bu Alman kadın, Yeşiller Partisi üyesi, Almanya'da olsa, herhangi bir dünya sanatçısının yanına oturup sırf onu kızdıracak seyler diyebilirmi sizce? (...) Ona vurmaya çalıştığımı iddia ediyor. Vurmadımçünkü ertesi gün bu ellerde konser verecek olan yine benim. Özür dilemeyecegim çünkü bu olayda suçlu onlardır.”

NEDİM HAZAR: 'Pet şişe ve bardak fırlattı'
“Fazıl Say'ın da oturduğu masanın ucuna iliştik. Say'la 2004'te Mercan Dede'nin belgeselini çekerken tanışmıştık. Eşim de tanıyor. Yeşiller'den konu açıldı ve 'Cem Özdemir arkadaşımdır. Sizin yüzünüzden Avrupa'da azar işitiyorum. Arkadaşlarım Mustafa Balbay, Soner Yalçın sizin yüzünüzden içeride' diye eşime bağırmaya başladı. Ben de 'Baban senden daha iyi politika yapıyor' dedim. Çok sarhoştu. Pet şişe hatta bardak fırlattı.”

ULRIKE DUFNER: 'Say kendiyle hesaplaşsın'
“Eşim, Fazıl Say'a, 'Babanın siyasi görüşünü daha iyi buluyorum' dedi. Ondan sonra Fazıl Bey patladı. Oradan ayrılırken Fazıl Say arkamdan geldi. 'Siz de benim gibi ölüm tehdidi alıyor musunuz?' diye sordu. Elini kaldırıp vurmak istedi. O sırada 3-4 kişi beni korudu. Onlar olmasaydı kesinlikle vuracaktı. Çok öfkeli bir tip. Arkamızdan pet şişe fırlattı ama bana isabet etmeden denize düştü. Fazıl Say özür dilemem için bir neden yok demiş. Kendiyle hesaplaşmalı. Bu kadar önemli bir müzisyen olarak başka türlü bir rol üstlenmeli.”

ERCAN DOĞAN: 'Büyütülecek bir şey olmadı'
Antigoni restoranın sahibi: “Çok fazla büyütülecek bir şey yoktu. Bu konu hakkında da konuşmak istemiyorum ama Fazıl Say pet şişeyi Nedim Hazar ve eşini hedef alarak fırlatmadı. Sinirle onlar ayrıldıktan sonra yere attı.”

AHT

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com