Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkan Özdemir:

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkan Özdemir:
" “Seçimden sonra, kazanmayanları da kucaklamak, onlara 'siz de bu ülkenin, bu belediyenin

BERLİN (AA) – Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, “Seçimden sonra, kazanmayanları da kucaklamak, onlara 'siz de bu ülkenin, bu belediyenin parçasısınız' demek, bence demokrasi açısından hayati önem taşıyan bir mesaj” dedi.

Berlin’de AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Cem Özdemir,  Türkiye'nin, karşılıklı çok sert ifadelerin kullanıldığı sert bir süreçten geçtiğini söyledi. Bu noktadan sonra Türkiye vakit kaybetmeden Avrupa Birliği (AB) müzakere sürecine yoğunlaşması gerektiğini dile getiren Özdemir, diğer aday ülkelerin müzakere süreçlerini hızlı bir şekilde ilerlettiğine dikkati çekti.

Türkiye'de gerilimin düşürülmesi ve siyasete karşılıklı hoşgörünün egemen olmasını umut ettiklerini ifade eden Cem Özdemir, "Her siyasetçinin eleştiriye tahammülü olmalı. Biz Almanya’da her gün neler neler okumak mecburiyetindeyiz aleyhimizde. Bu demokrasinin bir parçasıdır. Demokrasilerde bu böyledir. Buna katlanmak gerekiyor" diye konuştu.

Özdemir,  “Seçimden sonra, kazanmayanları da kucaklamak, onlara 'siz de bu ülkenin, bu belediyenin parçasısınız' demek, bence demokrasi açısından hayati önem taşıyan bir mesaj” dedi.

Türkiye’de tartışmalara yol açan yasa dışı kayıtlara da değinen Özdemir, "Şimdi tabii böyle yasa dışı kayıtlar kabul edilemez. Böyle illegal metotların kullanılması olmaz, bu yasa dışıdır” ifadesini kullandı.

Son günlerde Avrupa’da Türkiye konusunda yapılan tartışmalarda öne çıkan bir diğer konunun sosyal paylaşım sitelerine erişimin tedbir amaçlı engellenmesi olduğunu belirten Cem Özdemir, “Yasaklamak hiçbir şey getirmiyor. Eğer orada bir şikayetiniz varsa mahkemeye başvurursunuz, mahkeme de eğer haklıysanız hak verir ya da hak vermez. Ama bütün YouTube’u ya da Twitter’ı kapatmak, bu kabul edilebilir bir tavır değil” şeklinde konuştu.   

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com