Almanya’da mesleki eğitime katılacaklar

Almanya’da mesleki eğitime katılacaklar
Kütahya Haymeana Kız Teknik ve Meslek Lisesi “Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo da Vinci projeleri” çerçevesinde bir projeyi uygulama hakkı kazandığı bildirildi.

Kütahya Haymeana Kız Teknik ve Meslek Lisesi “Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo da Vinci projeleri” çerçevesinde bir projeyi uygulama hakkı kazandığı bildirildi.
“Geleceğin Modern Kadınlarına Yeni Şanslar” isimli projede 30 kız öğrenci yurt dışına gidecek. Konuyu ilişkin yapılana açıklamada şu bilgilere yer verildi; “3 hafta boyunca Almanya’da kendi meslekleri hakkındaki ilerlemeleri inceleyecek olan öğrenciler ayrıca Web Tasarım konusunda da eğitim alacaklar. Katılımcılar aldıkları bu eğitimle, ikinci bir mesleğe sahip olacak. İlerideki yaşantılarında eğitim gördükleri mesleklerini icra etme fırsatı bulamazlarsa, Web tasarım dalında çalışma şansları olacaktır” denildi.
Uygulamaya koydukları proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mustafa Tutaş “Projemize Hüsnü Kişioğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Kız Teknik ve Meslek Lisesi de ortaktır. Ortak okullarımızla beraber 30 kız öğrencimizi seçtik. Şu anda öğrencilerimiz Almanca kursuna devam etmektedir. Öğrencilerimiz 24 Haziran- 14 Temmuz tarihleri arasında Proje Koordinatörümüz Mustafa Özünlü ve 3 refakatçi öğretmenle yurt dışında bulunacaklardır. Mesleki ve Teknik Eğitim bu projeler sayesinde ülkemizde gereken önemini kazanacak, öğrencilerimizin ufku açılacak ve daha kalifiye birer eleman olacaklardır. Sanayimizin güçlenmesi için Mesleki ve Teknik Eğitimde vasıflı elemanların yetişmesi gerekir. Bu projeler sayesinde okullarımızı tercih eden öğrenci sayısının ve niteliğinin artacağına inanıyoruz. Projemizle giden katılımcı öğrenci sayısının arttırılması ve daha nitelikli bir eğitimin olması için özel sektörün maddi katkılarını beklemekteyiz” diye konuştu.

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com