Almanya'da milli marş zorunluluğu!

Almanya'da milli marş zorunluluğu!
Almanya Futbol Federasyonu Sportif Direktörü Matthias Sammer, tartışılacak bir istekte bulundu.

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Sportif Direktörü Matthias Sammer, Almanya genç milli takımlarında oynayan tüm oyuncuların karşılaşmalardan önceki seremonide Alman Milli Marşı'nı söylemesini istediğini belirtti.

Bild gazetesinde, ''Alman yetenekli genç yıldızlara milli marş zorunluluğu'' başlığıyla verilen haberde, Sammer'in karşılaşmalardan önce tüm oyuncuların birlikte milli marşı söylemesini istediği ifade edildi.

Sammer'in, Erlangen kentinde katıldığı bir panelde yaptığı konuşmada, ''Biz onlara forma veriyoruz, bunun için onlardan seslerini istiyoruz'' şeklinde konuştuğu bildirildi.

Genç milli takımlarda milli marş söylenmesinin oyuncuların kendi yükümlülüğünde olduğunu, milli marşın söylenmemesi durumunda oyunculara bir yaptırım uygulanmadığını belirten Sammer, bir oyuncunun sesiyle Almanya'ya ait olduğunu söylemesinin güzel bir duygu olduğunu kaydetti.

Almanya (A) Milli Futbol Takımı için bu çağrının önemsiz olduğu, burada teknik direktör Joachim Löw'un sözünün geçtiği ifade edilen haberde, Löw'ün, milli marşın söylenmesini gerekli görmediği vurgulandı.

Almanya'nın genç milli takımlarında çok sayıda Türk kökenli ve diğer ülkelerden oyuncular bulunuyor. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com