Almanya'da sağlık skandalı!

Almanya'da sağlık skandalı!
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Duisburg şehrinde yaşanan sağlık skandalı, bir Türk kadının canına mal oldu.

Bağırsak kontrolü için hastaneye giden Kezban Yılancı'nın, doktor hatası ve ihmali nedeniyle iki gün içinde yaşamını yitirdiği iddia edildi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Uzun yıllar Duisburg'un Hamborn semtinde yaşayan üç çocuk annesi Kezban Yılancı (46), 8 Mart'ta bağırsak rahatsızlığı nedeniyle rutin kontrole gittiği hastane Helios St. Johannes Klinik'te, 10 Mart Cumartesi günü hayatını kaybetti.

Kezban Yılancı'ya hastanede bağırsak kontrolü için kolonoskopi yapıldığını anlatan yakınları, kolonoskopi yapıldığı sırada genç kadının bağırsağının zarar gördüğünü (delindiği) ve sonrasında doktorların ihmali nedeniyle de hayatını kaybettiğini iddia etti.

DOKTORLAR BAKMADI

Kezban Yılancı'nın esi Şeref Yılancı (52), "Eşime yapılan bağırsak muayenesinde, bağırsaklarının yırtıldığını düşünüyoruz. Muayeneden sonra aynı gün eve gönderdiler.Ben evde yoktum, eşim bayılmış ve çocuklar su ile uyandırıp tekrar hastaneye götürmüşler.Ben hastaneye gittiğimde, doktorlar acı içinde kıvranan eşime bakmıyorlardı.Sonrada acı haberi aldık" dedi.

HASTANE YETKİLİLERİ DOKTOR İHMALİNİ KABÜL ETTİ

Kezban Yılancı'nın kız kardeşi Hacer Can, "Ben başından sonuna kadar hastanede ablamın yanındaydım.Ablamı, bağırsak kolonoskopisi yapıldıktan sonra doktorlar eve gönderdi. Ablam, aynı günün akşamında rahatsızlaştı ve çok geçmeden bayıldı.Tekrar hastaneye getirdiğimizde acıdan yerinde duramıyor ve yatağın etrafında dönüp duruyordu.Gelin bakın hastamız acı çekiyor dediğimizde doktorlar, ne bağırıyor, çocuk mu, burada başka hastalar var, bunu başka bir yere kapatmak lazım diyorlardı. Sonra çok ısrar ettiğimizde tekrar muayene aldılar ve ertesi günüde bize hastanızı kurtaramadık dediler.Ablam, doktorların yanlış tedavisi ve ihmali yüzünden öldü. Bunu da hastane yetkilileri, bizzat bize ve hastaneye çağırdıkları polislere söylediler.Hatalarını şikayet öncesi itiraf etmeleri, alacakları cezayı hafifletecek diye bu yolu seçtiler.Ama olan bize, üç yetime oldu" dedi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Kezban Yılancı'nın ölümümün hemen ardından Duisburg savcılığının soruşturma başlattığı ve ceset üzerinde de otopsi yaptırdığı belirtildi.

CENAZEDE GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Doktor ihmali nedeniyle yaşamını yetiren Kezban Yılancı için, dün Duisburg Merkez Camii'nde cenaze namazı kılındı.Cenaze namazına uzun süredir ayrı yaşayan eşi Şeref Yılancı da katılırken, Kezban Yılancı'nın üç kızı Esra (20), Eda(18) ve Sude (7) ve kız kardeşi Hacer Can gözyaşlarını tutamayıp fenalaştı.Çok sayıda vatandaşın katılımıyla cenazesi kılınan Kezban Yılancı'nın naaşı, uçakla memleketi Bartın-Kumluca'ya gönderildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com