Almanya'da tecavüzcü katil yakalandı

Almanya'da tecavüzcü katil yakalandı
Almanya'da gittiği sinemadan dönmeyince bir otoparkta tecavüz ettiği 11 yaşındaki Lena adlı kızı öldürdüğü belirlenen şüpheli sonunda yakalandı.

Aşağı Saksonya Eyaleti'ndeki Emden kentinde bisikletiyle gittiği sinemadan dönmeyince otoparkta tecavüz edilerek öldürüldüğü belirlenen ilköğretim öğrencisi 11 yaşındaki Lena'nın katil zanlısı olarak 17 yaşında bir kişi yakalandı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Gözaltındaki sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen şüpheli ile ilgili yapılan araştırmada da yeterli kanıt bulunamadı.

Polis, bu kişi ile ilgili yapılan DNA testinin sonucunun olumsuz çıkması üzerine oluşturulan 40 kişilik polis ekibi soruşturma kapsamını genişletti. Polisin güvenlik kamerası ile tespit edilen kişi ile yapılan her ihbarı titizlikle değerlendirmeye alırken, katili yakaladığını açıkladı. Bölgedeki kadın ve çocuklara yönelik cinsel suçların dosyası ile son cinayet arasındaki benzerlikleri tek tek araştırdı. İki görgü tanığının verdiği bilgiler ile cinayetin işlendiği otoparkın bitişik olduğu alışveriş merkezinde bulunan bir stüdyoda spor yaptığı ve çevreyi çok iyi tanıyan, geçen yıl cinayetin işlendiği otopark yakınlarında bir kadına saldırdığı belirlenen bir kişinin benzediği belirlendi. Bunun üzerine gözaltına alınan bu kişinin DNA testi yapıldı. Emden Savcısı Bernard Südbeck, gözaltına alınan 18 yaşındaki kişinin tecavüz ettiği Lena adlı kızı öldürdüğünü itiraf ettiğini açıkladı. Savcı, olay yerinden alınan DNA örnekleriyle zanlının üzerinden alınan DNA örneklerinin uyuştuğunu bildirdi.

Bu arada, 11 yaşındaki kızın katil zanlısı olarak daha önce gözaltına alınan ancak, daha sonra serbest bırakılan 17 yaşındaki şüpheli ailesiyle birlikte polis korumasına alındı ve psikolojik destek verilmeye başlandı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com