Almanya'dan Gülen'e Meydan Okudu!

Almanya'dan Gülen'e Meydan Okudu!
Başbakan Erdoğan 17 Aralık'ta patlak veren Fethullah Gülen'le olan savaşını devam ettirmeye kararlı. Erdoğan Almanya'daki Türklere seslenirken, Gülen'i hedef alarak 'Gücün yetiyorsa gel burada siyaset yap' dedi.

Başbakan Erdoğan Almanya'da Angela Merkel konuşmasından sonra Berlin'de Geniş Katılımlı Vatandaş Toplantısı'nda Türklere hitap etti. Erdoğan konuşmasında Gülen'e çok ağır sözler sarfetti.

"Bu akşam Berlin başka. Berlin'den bir yerelere bazı sinyalleri vermemiz lazım" diyen Erdoğan, 11 yıllık iktidarları döneminde büyük projelere imza attıklarını, milli geliri 230 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkarttıklarından bahsetti.

17 Aralık Operasyonu bir 'darbe girişimi' olarak nitelendiren Erdoğan, isim vermeden  Gülen'i hedef alan sözler sarfetti. "Şuna 'istifa et', buna 'istifa et' diyenler çok uzaklarda kalmasınlar, siyasetin yeri Türkiye. Gelsinler Türkiye'ye siyaseti Türkiye'de yapsınlar... Eğer yapacağın varsa gel ülkenin içinde yap, gücün yetiyorsa burada yap" diye konuştu.(MCE)

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com