Almanya'dan MİT ile ilgili yeni iddia

Almanya'dan MİT ile ilgili yeni iddia
Almanya'da yayın yapan Spiegel Dergisi Paris'te öldürülen Kürt kadınlarla ilgili kapsamlı bir haber hazırladı.

Almanya'da yayın yapan Spiegel Dergisi 2013 Ocak ayında Paris'te başlarından vurularak öldürülen üç kadının ölümüyle ilgili kapsamlı bir haber hazırladı. Haftalık çıkan dergide Türkiye'de 'Paris Cinayetleri' olarak bilenen başlarından vurularak Paris'te öldürülen 3 Kürt kadının kimler tarafından öldürüldüğüne dair bilgiler yer alıyor.

Haberde Alman güvenlik birimlerinin, cinayetlerle Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) bağlantısı olduğu şüphesini taşıdığı iddiasına yer verildi.

Haberde ocak ayında bazı internet sayfalarına yansıyan, MİT'e ait olduğu iddia edilen belgenin Alman makamlarını bu yönde alarma geçirdiği belirtildi. Belgede, öldürülen üç kadından birinin susturulması yönünde ifadelerin yer aldığı kaydedildi. Spiegel, bu belgede bulunan filigranın MİT'e ait gerçek bir görünüm taşıdığını yazdı. Haberde, üst düzey bir Alman güvenlik görevlisinin konuyla ilgili açıklamalarına da yer verildi. Alman yetkilinin, "Bu belge sahteyse, o zaman insanı yanıltabilecek kadar gerçek" sözlerini sarf ettiği kaydedildi.

ALMANYA MİT İLE İŞ BİRLİĞİNİ SINIRLANDIRDI MI?

Haberde güvenlik çevrelerine dayandırılarak, Almanya'nın iç istihbarat servisi Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın, Paris'teki cinayetlerle bağlantısı olabileceği şüphesini taşıdığından, MİT ile işbirliğini sınırlandırma kararı aldığı iddiasına da yer verildi. Spiegel, Alman güvenlik birimlerinin, kişilere ait bilgileri MİT'e artık çok büyük bir dikkatle verdiğini öne sürdü. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com