Almanya’nın dev yapı marketi İflas etti

Almanya’nın dev yapı marketi İflas etti
Almanya’nın ünlü yapı marketlerinden Pratiker iflas başvurusunda bulundu. 9 ülkede şubesi bulunan Pratiker’in 18 bin çalışanı bulunuyor.

Almanya sağlam ekonomisi AB de yer alan bir ülke, Pratiker’in iflas başvurusundan sonra kriz Almanya’yı da mı etkiledi sorusu akıllara geldi.

Şirketten yapılan açıklamada, son yıllarda ödeme dengelerinde meydana gelen sorunlar, aşırı borçlanma ve ödeme yetersizliği nedeniyle iflas başvurusunda bulunulduğu açıklandı. Praktiker'in 9 ülkede 18 bin çalışanı olduğu, bunların 7 bininin Almanya dışında çalıştığı ifade edildi. Praktiker'in Almanya içinde 300 şubesi olduğu Almanya dışında da 130 şubesi daha bulunduğu belirtildi.

ORTAĞINIDA ETKİLEDİ

Vergi sendikası çalışanların maaş zammından feragat etmeye hazır olduklarını açıkladı. Praktiker'in ortağı olan diğer bir yapı market Max Bahr'ın bu iflastan etkilenmediği ifade edildi. Firmanın işlerinin kötü gitmesindeki diğer bir faktörün de ağır geçen kış ve aşırı yağışlı bahar ayları olduğunu vurgulandı.

Alman yapı marketi bundan yaklaşık 5 ay önce Türkiye'deki 9 mağazasını kapatarak ülkeden çıkacağını açıklamış, Türkiye biriminin iflas durumunun yönetilmesi için mahkemeye başvurmuştu. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com