Almanya'nın Yaptığına Bak

Almanya'nın Yaptığına Bak
Almanya, 'Ailen fakir' diyerek Eda'ya vize vermedi!..

Almanya, 'Ailen fakir' diyerek Eda'ya vize vermedi. Gurbette aşçılık yapan baba ise karara isyan etti: 'Kızım gelmezse Alman vatandaşlığından çıkarım'

Bavullara doldurulup gurbete taşınan umutlar, bu kez vize engeline takıldı. Mehmet Ali Akkaya (47), 20 yıl önce Hamburg'a gitti. Akkaya, bir süre sonra eşi Cemile'yi de yanına aldı. Bu sırada çiftin 4 çocuğu dünyaya geldi. Ancak Akkaya ailesi evlatlarını Türkiye'de yetiştirmek istedi. 4 kardeş, Türkiye'de babaannelerinin yanında kaldı. Baba Akkaya aşçı olarak çalışırken eşi de temizlikçilik yapmaya başladı. Anne ve babalarının emeklerini boşa götürmeyen 4 kardeş ise okullarının gurur tablosuna girdi. 4 kardeşin en büyüğü olan Eda da (22) İstanbul Arel Üniversitesi Alman Dili ve Ebediyatı'nı birincilikle bitirdi.

İkinci üniversite eğitimi almak isteyen Eda, Hamburg Üniversitesi'ne başvurdu. Ancak başvurusu kabul edilen genç kız vize engelini aşamadı. Alman Başkonsolosluğu Eda'ya "Gelirin az, ailen fakir" diyerek vize vermedi. İşte Almanya'da çalışan baba bu karara isyan etti. Baba Akkaya, şunları söyledi: "Alman vatandaşıyım. Bugüne kadar sosyal yardım parası almadım. Eşim ile birlikte aylık net gelirimiz 2 bin euro. Bu bir bahane. Kızımıza bakacak kadar gelirimiz var. Kızıma vize verilmezse Alman vatandaşlığından çıkacağım."

Mali müşavir
22 yaşındaki Eda, İstanbul'da mali müşavir olarak çalışıyor. Genç kız ve kardeşleri, kendi ayakları üstünde duruyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com