Alooo... Musalladan Arıyorum

Alooo... Musalladan Arıyorum
KÜTAHYA'NIN AKOLUK KÖYÜNDE CEP TELEFONLARI SADECE MİNARE VE MEZARLIK İÇİNDE BULUNAN MUSALLADAN ÇEKİYOR

KÜTAHYA'NIN AKOLUK KÖYÜNDE CEP TELEFONLARI SADECE MİNARE VE MEZARLIK İÇİNDE BULUNAN MUSALLADAN ÇEKİYOR

Kütahya merkeze bağlı Akoluk köyünde, şebeke sıkıntısı yüzünden vatandaşlar cep telefonuyla görüşmelerini sadece cami minaresi ve mezalık içinde bulunan musalla taşından yapabiliyor.
Kütahya'ya 35 kilometre mesafede bulunan 82 haneli 270 nüfuslu köyde, sabit telefonların da sık sık arıza yapması vatandaşları isyan ettirdi.
Sabit telefonların normale dönmesi için santralın yenilenmesi gerektiğini belirten köy muhtarı Hüseyin Cengiz, problemin çözümü için çalmadık kapı bırakmadığını söyledi. Cengiz, köyde cep telefonlarının sadece mezarlık içindeki musalla taşı üzeri ile 15 metre yüksekliğindeki miraden çektiğini ifade etti.
Dışarıdaki yakınlarıyla görüşmek için her gün minareye çıkmak, veya mezarlığa akın etmek zorunda kalan vatandaşların bu durumu, traji komik görüntülerin oluşmasına sebep oluyor.
GSM şirketlerine gönderdiklerini bildiren muhtar Cengiz, kendilerine gönderilen yazıda bu meselenin kısa sürede çözüleceğine dair söz verilmesine rağmen bir yılı aşkın süredir herhangi bir gelişme olmadığını ifade etti.
Kıyasıya rekabet halinde olan GSM şirketlerinden kendilerini de iletişim çağına dahil etmelerini beklediklerini dile getiren Akoluk köyü sakinleri, yardım çağrısında bulundukları yetkililerden bir yılı aşkın süredir olumlu cevap beklediklerini kaydettiler.
Toplu halde mezarlığa giden köy sakinleri, burada yakınlarıyla görüştükten sonra toprağa verdikleri yakınlarına Fatiha okumayı da ihmal etmiyor.
Bu arada, Türk Telekom Kütahya İl Müdürlüğü yetkilileri, Akoluk köyündeki sabit telefon arızaları için önümüzdeki günlerde detaylı bir çalışma yapılacağını kaydettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com