Alp : "Derbiyi yönetecek hakem..."

Alp : "Derbiyi yönetecek hakem..."
MHK Başkanı Zekeriya Alp çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Merkez Hakem Kurulu (MHK), İstanbul'da Üst Klasman Hakem ve Üst Klasman Yardımcı Hakemleri ile tanışma toplantısında bir araya geldi.

Riva Legend Otel'de gerçekleştirilen toplantıda Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeria Alp ve Başkan Vekili Yüksel Okçuoğlu'nun beraberindeki heyet, hakemlerle tek tek tanıştı.

Basına kapalı olan toplantının ancak başında kısa bir süre fotoğraf alınırken, toplantıya katılacak olan Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın da hakemlere bir konuşma yapacağı bildirildi.

Toplantı öncesi Doğan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan MHK Başkanı Zekeria Alp, "Hakem kardeşlerimizle ilk defa bir araya geliyoruz. Bu vesile ile birbirleriyle temasımız mümkün olacak. Güzel günleri ileride, arkadaşlarımızla beraber görmek istiyoruz" dedi.

Futbol Federasyonu'ndaki yeni oluşumla ilgili görüşlerini de aktaran Zekeria Alp, "Futbol Federasyonu'nun böyle bir değişikliğe ihtiyacı vardı ki Federasyon Başkanı olarak Sayın Yıldırım Demirören ve ekibi göreve geldi. Tabii ki yeni gelen bir Federasyon Başkanı da kendi ekibini oluşturmak ister. Dolayısıyla da MHK'nin de böyle bir oluşumun içinde olması gayet normal. Şunu da belirtmekte yarar var, bu MHK'nin içerisinde bildiğiniz gibi geçmişte Oğuz Sarvan dönemindeki yönetim kurulunundan aşağı yukarı bütün arkadaşlar aramızda bulunuyor" diye konuştu.

Zekeria Alp, sözlerine şöyle devam etti;

"Hakem arkadaşlarımıza vermek istediğimiz mesaj şu olacak. Bundan böyle MHK'nin son derece adaletli bir sistem içerisinde çalışmalarını yürüteceği ve Türk hakemliğini ileri ki yıllarda Avrupa'da Cüneyt Çakır'ların fazlalaşması için elinden gelen gayretle bu sayıyı artırmak olacaktır. Bizim en büyük hedeflerimizden biri bu olacak."

Hafta sonu oynanacak Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde kaliteli bir hakemin görev yapacağını vurgulayan Zekeria Alp, "Derbi maçlarını yönetebilecek gerçekten kaliteli hakemlerimiz var. Bu hakemlerimizden bir tanesi mutlaka bu maça görevlendirilecek. Dolayısıyla o konuda bir endişemiz yok. Gerek Galatasaray, gerekse de Fenerbahçe camiası bu konuda rahat olsun" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ta 25 Mart Pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli kongre öncesi de kısa bir konuşma yapan MHK Başkanı, "Beşiktaş Kulübü'nü ileriye dönük kurtaracak bir sürü camiaya hizmet etmiş ve edecek olan insanlar var. Sanıyorum ki bu sorun en kısa sürede çözülecek" şeklinde konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com