Alp Gürkan "Dolandırıcılıktan Yargılanıyor" İddiası

Alp Gürkan "Dolandırıcılıktan Yargılanıyor" İddiası
Soma'da 301 işçinin öldüğü açıklanan maden faciasının yaşandığı ocağın işletmecisi Alp Gürkan'ın zaten yargılandığı öne sürüldü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, yine çarpıcı bir iddiayı dile getirdi Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. İşte o iddialar...

ALP GÜRKAN, 17 HAZİRAN'DA MAHKEMEYE Mİ ÇIKACAK?

-Soma'da 299 işçinin hayatını kaybettiği facianın yaşandığı maden ocağının sahibi Alp Gürkan'ın "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kurulan örgüte üye olma, hileli iflas, tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı, 6183 Amme Alacakları Usulü Hakkındaki Kanunun 110. Maddesine muhalefet" gibi suçlardan 17 şüpheliyle birlikte hakkında dava açıldığı ve 17 Haziran 2014 günü Hakim karşısına çıkacağı doğru mudur?

NİTELİKLİ DOLANRICILIKLA MI SUÇLANIYOR?
 

- İstanbul Cumhuriyet Savcısı Erdal Bağcı tarafından hazırlanan iddianamede Alp Gürkan ve diğer 17 şüphelinin işadamı Korkmaz Yiğit'in 2007 yılında iflasının ardıdan Yiğit'in gayrimenkullerini başka bir isim üzerinden satın alarak örgütlü olarak nitelikli dolandırıcılık ve hileli iflas suçlarını işledikleri iddiası doğru mudur?

 -TMSF'nin ve alacaklılarının elinden, borçlu Korkmaz Yiğit'in mallarını kaçırmakla suçlandıkları doğru mudur?

-İstanbul Cumhuriyet Savcısı Erdal Bağcı tarafından hazırlanan iddianame hangi tarihte Mahkemeye gönderilmiştir? Yetkili Mahkeme hangi tarihte iddianameyi kabul etmiştir?

NEDEN MADEN İŞLETME HAKKI VERİLDİ?

-Hakkında suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kurulan örgüte üye olma, hileli iflas, tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı, 6183 Amme Alacakları Usulü Hakkındaki Kanunun 110. Maddesine muhalefet" suçlarından dava açılmış bir kişinin şirket ve şirketlerine maden işletme hakkı neden ve hangi gerekçe ile verilmiştir?

-Kamu adına neden sözleşme/ sözleşmeler imzalanmıştır?

-Soma da felaketin yaşandığı maden işletmesi hangi tarihli sözleşme ile Alp Gürkan’ın sahibi olduğu Soma Holding’e bağlı Soma Kömür İşletmesi A.Ş. adlı şirkete verilmiştir?

ADLİ SİCİL KAYDINDA NE YAZIYOR?

-Alp Gürkan’ın adli sicil kaydında yer alan başka suçlar bulunmakta mıdır; bulunmaktaysa bu suçlar nelerdir?

-Alp Gürkan’ın adli sicil kaydında geçmişten bugüne kadar herhangi silinme yapılmış mıdır; yapılmışsa hangi nedenlerle adli sicil kaydında silinme yapılmıştır?

 YOLSUZLUK VE RÜŞVET OPERASYONU İLE SOMA MADENLERİNİN İLGİSİ VAR MI?

-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturmasının operasyonu yaptırılmayan fezlekesinde 16 defa "Soma" kelimesi geçmektedir; 14'ü maden ocakları konuludur; bu nokta ehemmiyetle dikkate alındığında; 25 Aralık Soruşturması içlerinde Soma Holding’in de yer aldığı şirketlere verilen rödevanz sözleşmelerinde yapılan usulsüzlüklerin ortaya çıkmasını engellemek için mi AKP tarafından siyasi baskılarla durdurulmuştur? (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com