Alperenler'e gazlı müdahale!

Alperenler'e gazlı müdahale!
BDP Gençlik Meclisi Kongresi'nde yaşanan Türk Bayrağı krizini protesto etmek için Galatasaray'dan Taksim'e yürümek isteyen İstanbul Alperen Ocakları üyelerine polis biber gazıyla müdahale etti.

Yaşanan arbedede eylemciler ezilme tehlikesi atlattı

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı’nın İstiklal Caddesi’nde yapmak istediği protesto yürüyüşüne polis izin vermedi. Biber gazı sıkarak grubu dağıtmaya çalışan polis, 9 kişiyi gözaltına aldı.

Beyoğlu, Galatasaray Meydanı’nda toplanan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı üyesi yaklaşık 100 kişi, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili sorumluların ortaya çıkarılması ve Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Gençlik Meclisi Kongresi’nde yaşanan Türk Bayrağı krizini protesto etmek için, İstiklal Caddesi’nde yürüyüş düzenlemek istedi.

BARİKATI KOŞARAK AŞMAYA ÇALIŞTILAR AMA...

Taksim’e yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Bir süre tekbir getirip sloganlar atan grup, İl Başkanı Hüseyin Aktaş’ın 'Ne olursa olsun biz yürüyeceğiz’ açıklaması üzerine, kendilerini bekleyen polise doğru yürüdü. Polis de göstericilere megafonlarla seslenerek, "Lütfen dağılın" uyarısında bulundu. Polisin uyarılarını dikkate almayan grup üyeleri, Çevik Kuvvet barikatını koşarak aşmaya çalıştı. Ancak polisin biber gazı sıkması üzerine grup geri çekilmek zorunda kaldı.

Bir süre sonra tekrar polisin üzerine yürüyen grup ikinci kez biber gazı sıkılarak dağıtıldı. Bu sırada bazı eylemciler, sıkılan biber gazından etkilendi. Türk bayraklarıyla polise tepki gösteren eylemcileri, polis bu kez kalkanlarla uzaklaştırmaya çalıştı. Çıkan olaylarda 9 kişi gözaltına alındı. İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu’na kadar uzaklaştırılan grup burada sloganlar atıp, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi. Gözaltına  alınanların emniyet müdürlüğüne götürüldüğünü öğrenen grup, Vatan Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti.

KAMERAMAN YARALANDI

Öte yandan, arbede sırasında görüntü çekmek için çıktığı yükseklikten düşen Cihan Haber Ajansı kameramanı Yaşar Yazıcı kolundan yaralandı. Arkadaşları tarafından hastaneye götürülen Yazıcı’nın, kolundan kırık ya da çatlak olup olmadığının belirlenmesi için film çekildiği belirtildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com