“Alpu ve Beylikova ilçelerimize önemli yatırımlar yapıldı”

“Alpu ve Beylikova ilçelerimize önemli yatırımlar yapıldı”
AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı Alpu ve Beylikova ilçe kongrelerini tamamladı.

AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı Alpu ve Beylikova ilçe kongrelerini tamamladı.
Alpu ve Beylikova'da AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can'ın katılımları ile gerçekleştirilen kongrelerde Alpu'da Halil Yavuz, Beylikova'da ise Hasan Doğru tek listeler ile girdikleri kongrelerde tekrar ilçe başkanı seçildiler.
AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca kongrelerin teşkilatlar açısından yenilenmenin, heyecanlanmanın yeni aşk ve şevkle donanmanın adımlarının atıldığı günler olduğunu söyledi.
Koca konuşmasına şöyle devam etti, 'Hükümetimizin gerek İl genel meclisi ile gerek merkezi kaynaklar ile Alpu ve Beylikova ilçelerimize önemli yatırımları oldu. Bu dönemde köyü ve suyu olmayan köylerimiz kalmadı. Köylerimiz bu dönemde kilitli taşlar ve kanalizasyonlar ile tanıştı. Hükümetimizin 2023 vizyonu çerçevesinde yeni otoban projeleri var. Bu otobanlar kapsamında Sivrihisar'ı Bursa'ya bağlayan 202 Km'lik bu otoban projesi ile ilgili fizibilite çalışması tamamlandı. Sivrihisar-Beylikova- Alpu ve şehrimizin kuzeyinden Muttalip tarafından geçecek olan bu otoban projesinin bir ayağı da kısmet olursa her iki ilçe sınırlarımızın sınırlarından geçecek. Bir kaç yıl sonra başlayacak olan bu projenin de ilçemiz açısından önemli bir yatırım olduğunu ve ilçemizin kaderini değiştirecek bir yatırım olduğuna inanıyorum ve şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bunlardan daha büyük bir projemiz var Raylı Sistemler Mükemmelliyet Merkezi adındaki bir proje. Bu projenin yapımını Anadolu Üniversite üstlendi. Proje şuanda Devlet Planlama Teşkilatında inceleniyor. Dört proje vardı bu projeler onaylandı. Dördüncü proje olan Raylı Sistemler Mükemmelliyet Merkezi'nin onaylanması için çalışıyoruz. Bu proje Alpu bölgemizde düşünülmektedir. Bu projenin sadece yatırım maliyeti 241 milyon lira (241 Trilyon YTL) civarında. Bu konuda projenin tamamlanması ile birlikte demiryolları, hızlı tren setleri ve diğer ekipmanların testlerinin burada yapılması planlanmaktadır. Sadece bu projenin yapılması ile birlikte ilçemizin kaderinin değişeceğinden şüphemiz yoktur.'
AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can ise, 'Bu dönemde sayın başbakanımızın teveccühü, sizlerin takdiri ile milletvekili olarak hizmet etmeye devam edeceğiz. İl genel meclisinde görev yaptığım sürede ilçemizin sorunlarını yakından takip ettik, elimizden gelindiği kadar çözüm üretmeye çalıştık. İlçe merkezinde ise sayın belediye başkanlarımız var güçleriyle çalışmaya devam ediyorlar. Ürettiği projelerle Alpu'yu ve Beylikova'yı ayağa kaldırıyorlar. Bu anlamda sayın başkanlarımıza canı yürekten teşekkür ediyorum' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com