Altan Tan mahkemeye polis zoruyla götürülecek

Altan Tan mahkemeye polis zoruyla götürülecek
23 yıl 6 ay hapis istemiyle dava açılan BDP'li vekilin, polis zoruyla mahkemeye götürülmesine karar verildi

Diyarbakır'da çeşitli tarihlerde yaptığı 3 ayrı konuşma nedeniyle hakkında 23 yıl 6 ay hapis istemiyle dava açılan BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın polis zoru ile mahkemeye getirilmesine karar verildi.

DURUŞMAYA GELMEDİ

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan hakkında çeşitli tarihlerde yaptığı üç ayrı konuşma nedeniyle 23 yıl 6 ay hapis cezası istemiyle açılan davanın görülmesine devam edildi. Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Tan ile avukatı katılmadı. Mahkeme heyeti duruşmada sanığa usulüne uygun olarak tebligat yapıldığını, ancak yapılan yoklamada Tan'ın hazır olmadığını belirtti. Duruşmada iddia makamı sanığın bir sonraki celsede zorla getirilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, usulüne uygun davetiyeye rağmen gelmeyen sanığın polis zoru ile getirilmesine karar verdi. Duruşma ertelendi.

2 KEZ TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI

İddianamede Altan Tan hakkında, üç konuşmasında 2 kez "terör örgütünün propagandasını yapmak", 2 kez 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet etmek ve "örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçlarından toplam 23 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com