Altaylı'dan Adnan Polat'a Sert Yanıt!

Altaylı'dan Adnan Polat'a Sert Yanıt!
Fatih Altaylı'dan Adnan Polat'a beklenmedik cevap..


Gazete Habertürk genel yayın müdürü Fatih Altaylı, dün Galatasaray başkanı Adnan Polat'tan aldığı mesaja köşesinde yayınladığı yazısıyla oldukça sert bir uslupla yanıt verdi.
İşte Altaylı'nın Polat'a cevabı:
Taraftarı ve üyesi bulunmaktan hâlâ ve her şeye rağmen şeref duyduğum kulübümün başkanı Adnan Polat'tan dün bir mesaj aldım. Diyor ki: “Köşe yazınızda kulübümüzde futbolcu alımlarında yolsuzluk bulunduğu imasını ortaya koymaktasınız. Galatasaray Spor Kulübü'nde kısa bir süre de olsa 2. başkanlık yapmış bir kimse olarak elinizde hiçbir bilgi veya belge olmadan bu tür bir imayı yapmış olma sorumsuzluğunda bulunmanızın mümkün olmadığını düşündüğümüzden bu konuda sahip olduğunuz bilgi ve belgeleri acilen tarafımıza göndermenizi rica ederim.”
KÜSTAH BİR YAZI

Küstahça bir üslupla yazılmış, Galatasaray'ın yönetim anlayışını gösteren bir metin. Bak Adnan Başkan... Galatasaray kıdemim, Galatasaraylılık kıdemim, senden ve büyük ihtimalle yönetimindekilerin çoğundan üstündür. Galatasaraylılığım da. Galatasaray'da kimin 'sorumsuzca' hareket ettiği ise zaten bütün camianın malumudur. Benim elimde belge olsa zaten yayınlardım.
Fatih Altaylı köşesinde yer alan yazıda Galatasaray başkanı Polat'a verdiği cevapta şöyle bir benzetme kullanarak imada bulundu. 'Hatırlar mısınız bilmem Selim Edes'in Engin civan'a söylediği meşhur bir söz vardır hani 'Rüşvetin belgesi mi olur' diye başlayan' şeklindeki cümlesiyle Adnan Polat'a benzetme yoluyla hakaret etti.
EDES VE CİVAN ARASINDA GEÇEN DİYALOG
Türkiye'nin yakın tarihine 'civangate' olarak geçen, rüşvet skandalı türkçe'ye bir 'deyiş' kazandırmıştı: 'Rüşvetin belgesi mi olur?'
Sözkonusu olayla ilgili anlatımlara göre, Selim Edes, sahibi olduğu eska İnşaat aracılığıyla Emlakbank'a yaptığı inşaat ve sattığı arsanın bedeli olan 120 milyon doları tahsil etmek istediğinde genel müdür Engin Civan, Edes'in talebini 3.5 milyon dolar rüşvet karşılığında yapacağını söyledi. Civan'a istediği rüşveti veren Edes, parasını alamayınca devreye dündar kılıç, alaattin Çakıcı ve Uğur Kılıç girdi. İşte bu sürecin bir noktasında Engin Civan, Selim Edes'e elinde bir makbuz olup olmadığını sormuş, Edes de bu cevabı vermişti: 'Rüşvetin belgesi mi olur lan pezevenk?'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com