Altaylı'dan olay bir yazı!..

Altaylı'dan olay bir yazı!..
Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, çok iddialı bir yazıyı kaleme aldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü ve Habertürk arasında yaşanan savaş devam ediyor. Sarı-lacivertli kulübün resmi sitesinden yapılan bildiri sonrası, Habertürk Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, çok konuşulacak bir yazıyı daha kaleme aldı.

Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinden Nihat Özdemir ile ilgili ağır iddialar ortaya atan Altaylı, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'la ilgili olarak ise, "30 bin lira aylık gelirinin olduğunu söylüyorsun, kulübüme 30 milyon dolar verdim diyorsun. Sen önce 30 milyon doların hesabını ver" şeklinde bir ifade kullandı.

İşte Altaylı'nın o yazısından bir bölüm :

"Aslına bakarsanız birkaç gün yazı yazmaya niyetim yoktu. Yurtdışındayım ve kafamı Türkiye'de olan bitene birkaç gün de olsa takmamak istiyordum. Yine de çok takmış sayılmam ama haddini bilmeyenlere biraz had bildirmek lazım. Yüz yılı aşmış tarihiyle Türkiye'nin en büyük spor camialarından Fenerbahçe'nin başkanına ve ne yazık ki onun oyuncağı haline gelmiş yaşını başını almış, işi güçü yerinde yönetim kurulu üyelerine...Önce Aziz Yıldırım'dan başlayalım. Biliyorum ki beni ve gazetemi hedef alan terbiyesiz, hadsiz ve boyunu aşan açıklamayı yönetim kuruluna yaptıran kişi Aziz Yıldırım'dır.

Bana şeref ve haysiyet dersi vermeye çalışıp hakaret ediyor. Bu dersi verebilecek birisi varsa eğer, o kişi bugünee kadar yaptıklarıyla  nasıl bir kimlik ve kişiliğe sahip olduğu Türk kamuoyunca öğrenilmiş Aziz Yıldırım değildir. Mafya üyeleriyle kol kola gezen, Fenerbahçelilerin iddiasına göre kendi  futbolcularını mafyaya dövdürten Aziz Yıldırım değil bana, Türkiye'deki en ahlak yoksunu insana bile ders verebilecek noktada değildir.

Savunmasında kendisine yönelik suçlamalara tek satır bile yanıt vermeden ona buna saldıran Aziz Yıldırım'a bir maliye mensubu çıkıp da şunu sormaz mı? 30 bin lira gelirin olduğunu söylüyorsun, Kulübe 30 milyon dolar verdim diyorsun. Bu senin 150 yıllık gelirinden bile fazla. Bu paranın kaynağı nedir Aziz Bey? Ayda 30 bin lira kazanacaksın, ama sadece kulübüne verdiğin para 30 milyon dolar olacak. Sen mi ahlak dersi vereceksin bana Aziz Bey!

Sen önce 30 milyon doların hesabını ver. Nereden buldun, kulübe nasıl aktardın. Ahlaklı yollarla mı, yoksa başka yollarla mı? Şeref  tribünlerinde Genelkurmay başkanlarıyla sarmaş dolaş, kucak kucağa görüntülerle mi, yoksa geçmiş dönemde emniyetin karanlık adamlarıyla balıkçılarda yediğin yemeklerle mi? Gelelim bu adamın oyuncağı olmuş kişilere. Mesela Başkanvekili Nihat Özdemir'e.

Bana  hakaret dolu bu açıklamayı yapan yönetim kurulunun başkanvekili Nihat Özdemir, ağustos ayının başında bağlandığı Teke Tek programında bu  konudaki tarafsız tutumum nedeniyle bana teşekkür ediyordu. Kayıtları mevcut, yarın gösteririm. O günden bugüne benim tutumumda bir değişiklik yok. Ama onunkinde var. Niye?... Çünkü Aziz Yıldırım'dan bununla ilgili zılgıt yedi. Koskoca Nihat Özdemir, Türkiye'nin en büyük müteahhitlerinden biri, Aziz Yıldırım'dan zılgıt yedi ve oturdu. Şimdi onun emriyle bana saldıran bildiriler kaleme aldırıyor. Güldüm...

Niye güldüm biliyor musunuz? Aziz Yıldırım diyor ya "Atatürk'ün yolundayız" diye... Nihat Özdemir, Atatürk'ün Çankaya köşkünü soyarken yakalandı. O dönem Mütehhaittler Birliği Başkanı olan ortağıyla beraber suçüstü...  Çankaya Köşkü'nün inşaatında bile yolsuzluk yapacaksın, sonra da Fatih Altaylı'ya ders vermeye kalkacaksın. Bakın, takımınızın semtindeki bütün fırınlardaki ekmeği yeseniz, yine de bana ders verecek hale gelemezsiniz. Çünkü sizin geçmişiniz, yaptıklarınız ortada..."

(EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com