Altaylı,Erdoğan'ın Emrini Yerine Böyle Getirdi!

Altaylı,Erdoğan'ın Emrini Yerine Böyle Getirdi!
Haramzadeler'in yayınladığı yeni tapelerde ilginç şeyler olmaya devam ediyor.Başbakan Erdoğan'ın 3 gazeteciyi kovmak için talimatı yerien getiren Fatih Altaylı bir de özür yazısı yazdı.

Bugün akşam saatlerinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Habertürk'te çıkan ve hükümeti eleştiren bir sağlık haberi nedeniyle Fatih Saraç'ı arayarak azarladığı ses kayıtları sosyal medyadan yayımlandı.

Habertürk'ün 24 Eylül 2013 tarihli nüshasının 24. sayfasında çıkan haberin başlığı, "Bu mu sağlıkta çağ atladığı iddiasında olan Türkiye?" idi. Erdoğan, bu haber üzerine Fatih Saraç'ı arayarak azarlamış, haberi yapan editör ve gazetecileri işten kovmuştu. Saraç ayrıca Fatih Altaylı'yı da arayarak, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile konuşmasını ve durumu düzeltmesini istemişti.

İşte bu telefon trafiğinin ardından, Fatih Altaylı'nın "gerekeni yaptığı" ortaya çıktı. Altaylı, konu hakkında bir yazı yazarak sorumluluğu Bakanlık'ın üzerinden alırken, yine Bakanlık'ı aklayan bir haber de ayrıca yapıldı. "Türkiye 3 yaşındaki Sedef'i konuşuyor!" başlıklı haberde, Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Ali İhsan Dokucu'nun görüşlerine yer veren Habertürk, Sağlık Bakanlığı'nun 3 yaşında olmasına rağmen bebek görünümünde ve yüzde 99 engelli olan Sedef Sahra’nın tedavisi için harekete geçtiğini yazdı.(MCE)

İşte Erdoğan'ın kızdığı o haber ve Altaylı'nın yazısı:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com