Altaylı'ya Ağır İtham: Barbarsın!

Altaylı'ya Ağır İtham: Barbarsın!
Nagehan Alçı Fatih Altaylı'ya sert sözlerle yüklendi: Başörtülülere fahişe dedin..

Akşam yazarı Nagehan Alçı ve Habertürk genel yayın yönetmeni Fatih Altaylı arasındaki polemik sürüyor. Nagehan Alçı önceki yazısında sorular yönelttiği Fatih Altaylı'nın bu soruları küfrederek yanıtlamayı tercih ettiğini belirterek polemiği yeni sorularla ateşledi..

VİCDANDAN ZERRE NASİBİNİ ALMAMIŞ
Geçen yazımda Fatih Altaylı'ya birtakım sorular sormuştum, biliyorsunuz. O yazıda Altaylı'nın 'vicdanlı ve adaletli' bir tavır takınacağına inandığımı da belirtmiştim... Yanılmışım! Altaylı, vicdan ve adaletten bir zerre nasibini almamış bir dille korkunç bir cevap verdi!

KÜFÜR EDEREK CEVAP VERDİ
Cevapta 'şerefsizler'den girdi, 'yavşaklar'dan çıktı. Benim sakin bir tonda sorduğum soruları küfrederek yanıtlamayı tercih etti. Son derece vandal ve barbar bir dil kullandı.

SUÇLULUK PSİKOLOJİSİ
Üstüne üstlük o yazıyı ben tekil bir şahsiyet olarak yazdığım halde çoğul bir yanıt aldım. 'Bir kadını tek başına muhatap almam' dercesine... Ne tuhaf bir ülke şu Türkiye! En büyük gazetelerden birinin yöneticisi ile en ataerkil köyün ağababasının kadına bakışı aynı! Onu insan yerine koymayan, arkasında muhakkak 'erkek' arayan bir bakış... Valla ben cevap yerine gelen küfürleri ve muhataplık karmaşasını tek bir şeye bağlayabiliyorum: Altaylı'nın suçluluk psikolojisine!

ALTAYLI YALAN SÖYLÜYOR
Gelelim, yazıdaki savunmasına... Ahmet Kaya'nın söylediği sözle ilgili Altaylı okurlara ya yalan söylüyor ya da olayları yanlış hatırlıyor. Defalarca yazıldı, çizildi. Sizler de artık sıkıldınız belki ama belli ki Altaylı için doğruları tekrar etmek şart: Kaya 'Arabamı şerefsizlerin memleketinde bıraktım' diye bir söz asla söylemedi. Dediği şuydu: 'Üç beş şerefsiz yüzünden arabamı memlekette bıraktım'.

YALAN HABERİ DOĞRUYMUŞ GİBİ SUNABİLİYOR
Bu söz Hürriyet gazetesi tarafından maksatlı olarak çarpıtıldı ve o utanç verici 'Vay Şerefsiz' manşeti atıldı. O manşeti atan Ertuğrul Özkök, haberin çarpıtılarak verildiğini itiraf etti ve özür diledi. Altaylı ise kendini aklamak için bu yalan haberi hala doğruymuş gibi okura sunabiliyor! Pes doğrusu!

ZERRE VİCDANI SIZLAMIYOR
Belli ki o uydurma haber üzerine yazdığı 20 Temmuz 1999 tarihli 'Ahmet Kaya yalancı haysiyetsizin biridir, parayı veren Ahmet'i alır' satırlarından bir zerre vicdanı sızlamıyor. 16 Şubat 1999'da Kaya'nın 'Kürtçe şarkı söyleyeceğim' dediği için linç edildiği günden sonra da 'Ahmet Kaya kültürsüz, ne dediğini bilmez, solcu olamayacak kadar cahil, sıradan, basit bir adamdır. Ahmet Kaya'ya desen ki,'Yahu Ahmet PKK ne demek?' Aval aval bakar. Sorsan 'İdeoloji nedir?' diye 'Yenir mi?' yanıtını verir' satırlarını yazarak linç korosuna katıldığı için de herhangi bir pişmanlık duymuyor...

Sadece Ahmet Kaya değil maalesef. Yıldıray Oğur ve Ahmet Kekeç'in yazdığı gibi daha çok vukuatı var Altaylı'nın! Bir kez de ben sayayım mı?

BAŞÖRTÜLÜLERE FAHİŞE DEDİN
1998'de haklarını aramak için protesto gösterisi yapan başörtülü kadınlara 'fahişeler' demesi. 18 Mart 2002'de Eren Keskin için 'Bu kadını ilk gördüğüm yerde cinsel tacizde bulunmazsam namerdim' sözü.

ORDU BACAK ARANIZI KORUYOR DA DEDİN
Genelkurmay'ın bazı uygulamalarını eleştiren Gülay Göktürk'e yönelik 'Hanımefendi o ordu sizin bacak aranızı da koruyor' cümlesi...

GAZETESİNDE ÇALIŞAN KADINDAN DA MI UTANMIYOR
Bütün bunların da hala arkasında duruyor mu? Hakları çiğnenen başörtülü kadınlardan, Eren Keskin'den, Gülay Göktürk'ten de mi özür dilemeyecek? Bu sözlerinden dolayı da mı vicdanı sızlamıyor? Her şey bir yana kendi gazetesinde çalışan o kadar kadın gazeteciden de mi utanmıyor? Bu kadar kadın düşmanı bir dili hangi hakla kullanabiliyor?

HİÇ PİŞMAN DEĞİLİM DİYORSA..
Tavsiyem, bu sorular üzerine yine küfretmeye başlamadan, sakince bir vicdan muhasebesi yapması. Hala 'Hiç pişman değilim' diyorsa... Onu Allah affetsin!


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com