ALTERNATİF TATİL 5 YILDA YÜZDE 200 BÜYÜDÜ

ALTERNATİF TATİL 5 YILDA YÜZDE 200 BÜYÜDÜ
ALTERNATİF TATİL 5 YILDA YÜZDE 200 BÜYÜDÜ

Muhafazakar kesimin tercih ettiği alternatif tatil, 5 yılda yüzde 200 oranında büyüme gösterdi. Alternatif turizm öncü kuruluşlarından Şah inn Paradise Genel Müdürü Yusuf Yücel, her sezon bu sektöre yeni tesisler girdiğini ancak talebin fazla olması nedeniyle yetmediğini ifade etti. ANKARA (ANKA) -Muhafazakar kesimin tercih ettiği alternatif tatil, 5 yılda yüzde 200 oranında büyüme gösterdi. Alternatif turizmin öncü kuruluşlarından Şah inn Paradise Genel Müdürü Yusuf Yücel, "Her sezon bu sektöre yeni tesisler giriyor fakat talep o kadar fazla ki yine de yetmiyor" dedi.
Antalya Kumluca'da bulunan 5 yıldızlı tatil köyü Şah inn Paradise'ın Genel Müdürü Yusuf Yücel, Türklerin alternatif turizme sıcak baktıklarını ve her geçen gün talebin arttığını bildirdi. Yücel yaptığı açıklamada şu anda sektör lideri olduklarını belirterek, "6 sene önce "Türk aile yapısına uygun tatil' anlayışıyla bu sektöre girdik. Bu konsepti oluştururken sadece muhafazakar kesimi düşünmedik. Kıskanç eşleri, aileleri, kadınları da düşünerek Türk örf ve adetlerine uygun bir tatil anlayışı oluşturduk. Aslında turizme de yeni bir konsept kazandırdık" ifadelerini kullandı.

-"TÜRKLER BU KONSEPTİ BENİMSEDİ"-

Kısa süre içerisinde bu konseptin çok sevildiğini ve 5 yılda yüzde 200 büyüdüğünü ifade eden Yusuf Yücel, "Türkler bu konsepti benimsedi. Misafirlerimiz tatil yaparken hem huzurlu hem de rahat. Çünkü onlara alıştıkları ve arzuladıkları bir tatil sunuyoruz. Bu kadar sevildiğini gören yatırımcılar alternatif turizme yatırım yapmaya başladı. Her sezon bu sektöre yeni tesisler ekleniyor fakat talep o kadar fazla ki yine de yetmiyor. Çünkü dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir konsept, böyle bir tatil anlayışı yok" diye konuştu. (ANKA)
(HGS/ZHR) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com