Alternatif yılbaşı kutlaması

Alternatif yılbaşı kutlaması
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Eskişehir Şubesi tarafından Mekke'nin fethinin 1379'uncu yıldönümü münasebetiyle düzenlenen kutlama programı, ilgi gördü.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Eskişehir Şubesi tarafından Mekke'nin fethinin 1379'uncu yıldönümü münasebetiyle düzenlenen kutlama programı, ilgi gördü.
Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen program, Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlandı. Mehter takımı gösterilerinin ardından Kamer Spor Kulübü tekvando gösterisi sundu. Daha sonra sinevizyon gösterisiyle 'Mekke' sunumu yapıldı. Mesut Şimşek'in ilahiler okuduğu geceye çok sayıda kişi katıldı. AGD Eskişehir Şube Başkanı Emin Irmak, yaptığı konuşmada, amaçlarının gece gündüz demeden Türkiye ve Türk gençliğini için hayırlı hizmetler üretmek olduğunu söyledi. Irmak, 'Anadolu Gençliği'nin projesi insan, muhatap kitlesi gençlik, sevdası Türkiye'dir. Başka Türkiye olmadığının ve bu ülkeyi sokakta bulmadığımız bilinciyle gece, gündüz demeden ülkemiz ve gençliğimiz için en hayırlı hizmetleri yapmayı hedefledik. Bu çalışmalarda ahlak, maneviyat yani Peygamber yolu izlenmektedir. Anadolu Gençlik Derneği, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu, dünyanın en büyük gençlik organizasyonudur. Anadolu Gençlik, milli görüş çerçevesinde vatanın bütünlüğünü savunan, milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere sahip, üstün vasıflı bir gençlik yetiştirmek için çalışmaktadır' dedi.
Filistin'in, dünya tarihinin en vahşi soykırım girişimlerinden birine sahne olduğunu vurgulayan Emin Irmak, 'Çeçenistan'da, Irak'ta, Somali'de, Afganistan'da, dünyanın her yerinde ırkçı emperyalistler ve elebaşı İsrail, bütün dünyanın gözleri önünde bir vahşet gerçekleştiriyor. Hani nerede medeni batı? Nerede Amerika? Bilmeliyiz ki, müslümanın müslümandan başka dostu yok' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com