Altı Nokta Körler Derneği büro yönetimi ve sekreterlik kursu açtı

Altı Nokta Körler Derneği büro yönetimi ve sekreterlik kursu açtı
Altı Nokta Körler Derneği Uşak Şubesi görme engellilerin istihdamına yönelik İŞKUR ile büro yönetimi ve sekreterlik kursu açtı.

Altı Nokta Körler Derneği Uşak Şubesi görme engellilerin istihdamına yönelik İŞKUR ile büro yönetimi ve sekreterlik kursu açtı.
Altı Nokta Körler Derneği Uşak Şubesi Başkanı Serkan Çiğdem, bugüne kadar istihdama yönelik 5 kurs açtıklarını ifade ederek açılan kurslarda başarılı olanlara sertifika verdiklerini söyledi. Görme engellilerin en büyük sıkıntısının işsizlik olduğunu belirten Çiğdem, “Görme engellilerin en büyük sıkıntılarının başında işsizlik geliyor. Devletimiz bu konuda elinden geleni yapsa da maalesef bu çabalar yetersiz kalıyor. Bu nedenle bizlerde kendimiz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Engelli arkadaşlarımızın iş sahibi olmaları için çaba veriyoruz. Yaptığımız faaliyetlerin başında ise istihdama yönelik kurslar yer alıyor. Bugüne kadar büro yönetimi ve sekreterlik alanında 5 defa kurs açtık. Bu kurslardan 35 arkadaşımız sertifika aldı. Sertifika alanlar ise özel ve kamu kuruluşlarında meslek sahibi oldular. Biz kendi engellerimizi kendimiz aşabilmek için çaba vermeye devam edeceğiz. Bu konuda destekleri de bekliyoruz” dedi.
Yeni kurslar açarak görme engellilerin istihdam sorununu çözmeye devam edeceklerini de ifade eden Çiğdem, “ Bundan sonra da yeni kurslar ile görme engellilerin istihdamına katkı sağlamak istiyoruz. Farklı alanlarda da kurslar açarak bu konuda önemli başarılar kaydedeceğimize inanıyoruz. İŞ-KUR ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yakın zamanda projelerimizi faaliyete geçirip iyi işler yapmak istiyoruz. İşsizlik sorununu önemli ölçüde aşmak için bürokratlarımız ve sivil toplum örgütleri ile görüşmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com