Altı yeni film vizyonda

Altı yeni film vizyonda
Sinemalarda bu hafta vizyona 6 film birden girdi.

Bu hafta vizyona girecek filmler arasında ilk olarak Çağan Irmak'ın Tamam Mıyız? filmi göze çarpıyor.

TAMAM MIYIZ?
 
Çağan Irmak tarafından hem yazılıp, hem de yönetilen dram türündeki Tamam Mıyız? filmi bu haftanın en güçlü yapımlarından bir tanesi. Yönetmenin özel gösterimdeki açıklamasında da tekrarladığı gibi bu sefer ağlatmak yerine, insana yaşam gücü ve ümit aşılamak niyetinde olan hikaye, bedensel engelli bir genç ve hem sevgilisinden, hem de işinden olmuş bir adamın hayata beraber tutunuşunı anlatıyor. Filmin başrollerinde Deniz Celiloğlu ve Aras Bulut İynemli bulunuyor.DANIŞMAN (THE COUNSELOR)
 
Ridley Scott'ın Prometheus sonrasında beklediği olumlu eleştirileri alamamasının ardından çok daha iddialı bir yapım olarak karşımıza çıktığı Danışman, Javier Bardem, Brad Pitt, Michael Fassbender ve Cameron Diaz gibi büyük oyuncuları taşıyor. Başarılı bir avukatın yaşadığı ciddi bir kriz sonrasında her şeyi düzeltmek için uyuşturucu pazarına adım atması ve her şeyin daha da sarpa sarmasını anlatan yapımın senaryosu da aynı adlı romanın yazarı olan Cormac McCarthy'e ait. 
BİR VAMPİR HİKAYESİ
 
Kült statüsünü kazanmış olan The Crying Game ve bol ödüllü Vampirle Görüşme filmlerini de yöneten Neil Jordan'ın yeni filmi Bir Vampir Hikayesi bizleri pek alışık olmadığımız bir vampir serüvenine dahil ediyor. Lovely Bones filminden de hatırlayacağımız ve bu filmdeki küçük bir sahene için 12 hafta boyunca piyano dersi alan Saoirse Ronan'ın başrolünde oynadığı film, fantastik gerilim türündeki hikayeyi dramatik bir çatı altına seriyor. Genel olarak olumlu eleştiriler alan Bir Vampir Hikayesi filmi, bu haftanın öne çıkan özel örneklerden bir tanesi.RUHLAR BÖLGESİ BÖLÜM 2 (INSIDIOUS CAHPTER 2)
 
İlk bölümü ile korku türüne yepyeni bir nefes veren James Wan, Korku Seansı (The Conjuring) filminin ardından bu sefer de Ruhlar Bölgesi (Insidious)'ın ikinci filmiyle döndü. Türün eski günlerine geri dönmesi için uğraşan Wan, Bölüm 2'de başlarına musallat olan öte dünyanın kötücül ruhlarını ve talihsiz ailenin dehşet dolu günlerini kaldığı yerden beyazperdeye yansıtıyor. Testere (Saw) filmi ile ünlenen yönetmenin bu filminde de çok iyi bir iş çıkarttığı konuşuluyor.
YARIM KALAN ŞARKI (SONG FOR MARION)
 
Daha önce Histeri (The Children) adlı gerilim-korku filmiyle adından söz ettiren Paul Andrew Williams, bu sefer oldukça farklı bir işle karşımıza çıkmış. Yarım Kalan Şarkı filminde komedi, müzik ve romantizmi bir arada kullanan yönetmen usta oyuncular ile birlikte sıcak bir filme imza atmış. Kanser hastası karısının ısrarları sonucunda, eşinin gittiği kilise korosuna katılan bir adamı ve bu sayede tekrar yaşam umudunun kazanılmasını anlatan film, British Independent Film Awards'ta üç farklı kategoride aday gösterildi.NIKO 2: KÜÇÜK KARDEŞ
 
Kari Juusonen ikinci uzun metraj filmi olan Niko 2: Küçük Kardeş, Tatlı Bela adlı animasyonu bu haftanın küçük sinemaseverleri için öne çıkan filmi. İrlanda, Danimarka, Finlandiya ve Almanya ortak yapımı olan animasyon Noel arefesinde kıskançlık krizine giren küçük geyik Niko ve kıskançlığının sebebi olan Jonni'yi kurtarma serüvenini hoş bir dille aktarıyor. Küçük seyircilerin kaçırmaması gereken bir film.

(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com