Altın 2012'de yerinde saydı

Altın 2012'de yerinde saydı
ABD seçimleri, Ortadoğu’daki siyasi gelişmeler ve Avrupa’daki ekonomik krizin etkisi altında olan altın bu yıl yerinde saydı.

Bursa Kuyumcular Odası Başkanı Rıdvan Şen, 2011 yılının ilk 11 ayında yüzde 50 artan altının bu sene yerinde saydığını söyledi. "Altın her zaman güvenli limandır" diyen Şen, Avrupa'da yaşanan ekonomik bunalım ve siyasi gelişmelerin yanı sıra ABD seçimleri ve Ortadoğu’daki gelişmelerin altının fiyatını etkilediğini vurguladı. Bursa Kapalı Çarşı’da bir gram altının satış fiyatının 100 TL olduğunu belirten Şen, geçen sene kasım ayında da bu fiyatın aynı olduğunu kaydetti. Çeyrek altının 162 TL, yarım altının 324 TL ve Cumhuriyet altınının 665 TL olduğunu kaydeden Şen, ABD seçimlerinden sonra yüzde 5 gerileyen altın fiyatlarının 100 TL seviyesine kısa bir sürede geri döndüğünü söyledi.

Yıl sonuna kadar altında artış beklediklerini ifade eden Şen, “Tahminlerimize göre altın 105 TL barajını aşar. Ama biz altının pahalanmasını istemiyoruz. Çünkü fiyatı yüksek olan altını kimse tercih etmez. Bizim işimize de darbe vurur” dedi.

"2011 GİBİ OMADI"

2012 yılının 2011’e göre durgun geçtiğini vurgulayan Şen, “Geçen sene altın ilk 11 ayda yüzde 50 arttı. Ama bu sene geçen seneki gibi olmadı. 2012’de 92 TL seviyesine indi. Burada bekledikten sonra 100 TL’ye ulaştı, ama bu rakamı aşamadı. Biz altında büyük bir düşüş beklemiyoruz. Ama gelecek için her zaman umutluyuz” diye konuştu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com