Altın dolu yastığı Van'a gönderdiler

Altın dolu yastığı Van'a gönderdiler
Van'a yanlışlıkla içinde 12 bin liralık altın olan yastık yolladılar

BATMAN’da oturan ’Sudemir Ailesi’, birbirinin benzeri olan iki yastıktan, içinde 12 bin liralık altın bulunan yastığı yanlışlıkla Van’daki depremzedelere gönderince perişan oldu. Erciş’e kadar giderek yastığı bulmaya çalışan aile fertlerinin çabaları sonuç vermeyince, yastığı bulanlara 1000 liralık ödül verileceğini duyurdu.

Birbirinin aynısı olan yastıkları karıştırıp içinde altın bulunanı gönderen evin gelini Nurhan Sudemir, "Kaynanam eski yastıktan çıkardığı 2 bilezik, 1 set, kolye ve künyeyi mavi renkli yastığın içine bırakmıştı. Ben de fark etmediğim yastığı yardım arabasına verdim. 3 saat sonra duyduğumda her şey iş işten geçmişti" dedi.

Batman’daki Sağlık Mahallesi 9’uncu Caddede oturan 6 kişilik ’Sudemir’ ailesinin reisi olan ve Bağkur emeklisi 75 yaşındaki Mehmet Şirin Sudemir’in emeklilik maaşından biriktirdiği 12 bin TL tutarındaki altınlarını hırsızlardan saklamak için evde kullandıkları bir yastığa gizledi. Evin gelini Nurhan Sudemir, Van depreminin ikinci gününde depremzedelere yardımda bulunmak için birbirinin benzeri olan iki yastıktan birini Belediyeye ait yardım toplayan kamyona teslim etti. Akşam eve gelen kayınvaline Hatice Sudemir, birbirinin benzeri olan iki yastıktan içinde altın bulunanın olmadığını görünce, telaşla gelini Nurhan Sudemir’i çağırarak yastığın akıbetini sordu. Nurhan Sudemir’in yastığı yardım kamyonuna verdiğini söylemesi üzerine aile fertleri yastığı bulmak için seferber oldu. Belediyeye başvuran aile, kamyonun Erciş’e hareket ettiğinin söylenmesi üzerine Erciş’e gitti. Erciş’te Batman’dan giden yardımların bulunduğu depoyu araştıran Sudemir ailesinin yastığı bulmak için çabaları sonuç vermeyince aile Batman’a eli boş döndü.

YASTIĞI BULANLARA 1000 LİRA ÖDÜL

Kayınpederi Mehmet  Şirin Sudemir’in maaşından biriktirdiği altınları bıraktığı yastığı kendi eliyle yardım toplayan kamyona verdiğini söyleyen Nurhan Sudemir, şöyle dedi:

"Kaynanam daha önce eski yastıkta olan 2 bilezik, 1 set, kolye ve künyeyi mavi renkli yastığın içine bırakmıştı. Ben de fazla yastık var diye bir yastığımızı yardım aracına verdim. Kaynanam eve geldiğinde altınların mavi renkli yastığın içinde olduğunu söyleyince şok oldum. Hemen Belediyeye başvurduk. Ancak tüm aramalara rağmen yastığı bulamadık."

Biriktirdiği parayla aldığı 12 bin liralık altın saklı yastığın bulunmasını isteyen kayınpeder Mehmet Şirin Sudemir ise şöyle konuştu:
"Yıllardır biriktirdiğim parayla o altınları alabilmiştim. Hırsızlar bulmasın diye yastığın içine koymuştuk. Ama gelinimiz birbirinin benzeri olan mavi renkli yastıklardan içinde altın bulunanı yanlışlıkla yardım kamyonuna vermiş. Başta Batman Belediyesi olmak üzere başvurmadık yer bırakmadık. Erciş’e kadar giderek yardım depolarında araştırma yaptık ama yastığı bulamadık. Merhamet sahibi kişilerin yardım amaçlı gönderilen bu yastığı bulup bize getirmelerini istiyoruz. Tüm birikimlerimiz o yastığın içindeydi. Yastığı getirenlere 1000 lira ödül vereceğim" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com