Altın fiyatları yükseliyor

Altın fiyatları yükseliyor
Altın fiyatları son iki haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Altının ons fiyatı sakin açılışın ardından hızlı bir yükselişle 1.445 dolar civarında seyrediyor.

Altın fiyatları yeniden parlıyor...
 
Dün akşam 1.427 dolarla işleme kapanan altının ons fiyatı bu sabahki sakin açılışın ardından tepki alımlarının etkisiyle 1.445 dolar seviyesine kadar yükseldi.
 
Altının gün içinde bu seviyeyi koruyup, koruyamayacağı ise merak konusu.
 
ALTINDAN VAZGEÇMİYOR
 
Bu yükseliş büyük yatırımcıları sevindiriyor. Amerikalı ünlü altın yatırımcısı John Paulson kısa dönemde altında dalgalanmalar olsa da bu yatırım aracından çıkmayacağını söyledi. Paulson, altının bir gün enflasyondan güçlü bir koruma olacağı tezine sahip çıkarak, yatırımcılara da bir kez daha aynı mesajı verdi.
 
'YATIRIMI DEĞİŞTİRMEYECEĞİZ'
 
Paulson&Co.'nun ortaklarından John Reade de, altında kısa vadede daha fazla fiyat dalgalanmalarının olabileceğini söylese de, 18 milyar dolarlık fon yöneten şirketin altın pozisyonlarını değiştirmeyeceğini söyledi.
 
'MERKEZ'LER REZERVİ ARTIRDI
 
Öte yandan, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası üst üste dördüncü ayda ve Rusya Merkez Bankası da üst üste beşinci ayda altın rezervlerini artırdıklarını açıkladılar.
 
ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM
 
Gram Altın                  86,2 TL  
 Çeyrek Altın             148,7 TL 
 Yarım Altın               294,6 TL (13.00 itibariyle) (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com