“Altın kız” Nevin!

“Altın kız” Nevin!
2. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda 60 metre engelli finalinde birinci gelerek yarışı kazanan milli atlet Nevin Yanıt, madalyasını aldı.

Göteborg kentindeki şampiyonada bayanlar 60 metre engelli finalini koşarak birinci olan ve altın madalya kazanan Nevin Yanıt'a, yarış sonunda düzenlenen törenle madalyası verildi. Törende ayrıca yarışmayı ikinci tamamlayan Bulgaristan'dan Talay Alina gümüş, üçüncü tamamlayan İtalya'dan Veronica Borsi de bronz madalya aldı.
 
Madalya töreninin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Nevin Yanıt'ı telefonla arayarak, başarısından dolayı tebrik etti. Nevin Yanıt da Bakan Kılıç'a teşekkürlerini iletti.
    
Milli atlet Yanıt, tören sonunda çok mutlu olduğunu söyledi.
 
Yarışmada beklediği dereceyi elde ettiğini belirten Yanıt, şunları kaydetti:
''Altın madalya almak için geldim buraya. Salonda da Avrupa şampiyonluğum olsun istedim. İki tane dışarıda şampiyonluğum var. Salonda 2007 yılından bu yana yarışmıyordum. Bu yıl hedefim altın madalyaydı. Yarıştım, onu da aldım. Artık Avrupa'da ne kadar güçlü olduğumu gösterdim. Tabii ki kimseye bir şey ispat etmek değil derdim. Sadece çok emek veriyorum, çok çalışıyorum. Onun karşılığında bir şeyler yapabiliyorsak ne mutlu bize. İnşallah devamı gelir.'' (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com