'Altın Koza Film Festivali' Başladı!

'Altın Koza Film Festivali' Başladı!
Açılışı yapılan festivalde Ediz Hun, Perihan Savaş ve yapımcı Abdurrahman Keskiner'e 'Yaşam Boyu Onur Ödülü' verildi.
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 19'uncusu düzenlenen 'Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin açılış töreninde Ediz Hun, Perihan Savaş ve yapımcı Abdurrahman Keskiner'e 'Yaşam Boyu Onur Ödülü' verildi.
 
Merkez Park Amfi Tiyatro'da düzenlenen açılış ve ödül töreni için gelen sanatçılar kırmızı halı üzerinden geçerek tören alanına girdi.
 
Açılış konuşmalarının ardından 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne layık görülen Perihan Savaş'a ödülünü Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, yapımcı Abdurrahman Keskiner'e Vali Hüseyin Avni Coş, Ediz Hun'a ise Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz verdi.
 
Perihan Savaş ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, 'Çok heyecanlı, çok mutluyum, çok sevinçliyim ama bir o kadar da üzgünüm. Ben sanatçıyım ama bir anneyim. Artık anneler ağlamasın. Ne olur artık annelerin yüreklerini ağlatmayalım' diye konuştu.
 
Ediz Hun ise ödülü hayatını kaybeden sinema emektarları Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Neriman Köksal, Orhan Günşiray, Ekrem Bora, Sadri Alışık'la paylaştığını söyledi.
Festival kapsamında yapılacak olan 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri başkanı Ferzan Özpetek de törende yaptığı konuşmada, Antalya ve İstanbul'dan sonra 3. kez jüri başkanlığı yaptığını belirterek, günde 3 film izleyerek değerlendirme yapacaklarını söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com