Altın madeni köylerine özel ziyaret

Altın madeni köylerine özel ziyaret
Uşak’ta bulunan çevreci örgüt temsilcileri ve Uşak CHP’li partililer Kışladağ Altın Madeni çevresinde köy köy gezerek su numunesi aldılar.

Milletvekili Dilek Yılmaz’ın, Uşak’a davet ettiği Jeoloji Mühendisi Tahir Öngür, bir gurup partili ve çevre örgütleri temsilcileri Ulubey ilçesine bağlı altın madenine yakın köyleri ziyaret ederek buralardaki içme sularından numune aldılar.

Kışladağ Altın Madeni'nin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini belirten Yılmaz, Altın madeninin belirli aralıklarla değişken gruplar tarafından denetlenmesi gerektiğini ifade etti. Yılmaz sözlerine şöyle devam etti "Altın madenine yakın olan köylerden düzenli olarak su numunesi aldırarak, kontrol ettiriyoruz. Bizler işin teknik boyutunu anlamadığımız için madenle bağı olmayan Jeoloji Mühendisi Tahir Öngür beyle hem köylülere bilgi aktarıyoruz, hem de çeşitli içme sularından numuneler alarak analiz yaptırıyoruz." dedi.

Jeoloji Mühendisi Tahir Öngür ise, “bu alınan numunelerin tarafımızdan analiz yaptırılması gayrı resmi çalışmalardır. Eğer ki aldığımız su numune sonuçlarında olması gereken değerlerin dışında bir olgu oluşursa önlem alınması ve dikkat edilmesi için yetkililere uyarıda bulunacağız. Normal çıkarsa da vatandaşlara güvenle sularınızı içebilirsiniz diyeceğiz.” dedi.

İçme sularından numune alınmaya ilk İnay Köyü’nden başlayan heyet sırasıyla Söğütlü, Karaca Ahmet, Gümüşkol ve Bekişli köylerine giderek halka açık çeşmelerden ve kuyulardan su numunesi aldılar. Jeoloji Mühendisi Tahir Öngür almış oldukları numune suların, analiz sonuçlarını iki haftaya kadar açıklayacaklarını belirtti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com