Altın toparlanıyor mu?

Altın toparlanıyor mu?
Altın, en kötü haftalık performansını yarıda keserek beş günde ilk kez yükselmeye başladı!

Avrupalı liderlerin bölgenin borç krizini çözmek için ellerinden bir plan olduğuna dair iyimserlikle emtia yükselirken altın da bir aydaki en kötü haftalık performansını yarıda keserek beş günde ilk kez yükselerek kayıplarını toplamaya başladı.

Külçe altının onsu yüzde 0.6 kadar yükselişle 1,629.70 dolardan işlem görürken Singapur'da ise yerel saat ile 10.17'de 1,629.22 dolar oldu. Altın, bu hafta yüzde 3.1 değer kaybederek 23 eylül tarihinden beri en kötü kaybını yaşadı. Aralık teslimli altın da yine aynı şekilde beş günde ilk defa değer kazanarak yüzde 1.1 tırmanışla New York'ta 1,630.90 dolardan işlem gördü.

"Yatırımcının güvenli liman arıyor olması sebebiyle altın emtia ve dolar ile birlikte hareket ederken altın piyasasındaki istikrarsızlık günlük değişimlere öncülük ediyor." diyen HSBC Securities USA analisti James Steel, "Bu durum kısa vadede devam edebilirdi." yorumunda bulundu.

Spot gümüşün onsu yüzde 0.8 artışla 30.35 dolardan işlem görürken spot platinin onsu ise yüzde 0.7  yükselerek 1,505.25 dolar oldu. Spot paladyum ise yüzde 1.4 artışla 595.50 dolara yükseldi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com