Altınkaya yeniden vakıf yönetiminde

Altınkaya yeniden vakıf yönetiminde
Türkiye Gazeteciler Federasyonu 37. Başkanlar Konseyi ve Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’nın olağan kongresi Eskişehir’de yapıldı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 37. Başkanlar Konseyi ve Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’nın olağan kongresi Eskişehir’de yapıldı. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya Basın Vakfı yönetim kuruluna yeniden seçildi. Konsey toplantısında ise gazetecilerin yıpranma hakkı başta olmak üzere, sektörün içinde bulunduğu birçok konu masaya yatırılarak tartışıldı.
Eskişehir hafta sonu iletişimcilere ev sahipliği yaptı. Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’nin 60. kuruluş yıldönümü çerçevesinde, Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 37. Başkanlar Konseyi toplantısı ve Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı genel kuruluna ev sahipliği yaptı. Yine Türkiye’deki İletişim Fakültesi dekanları da bu ilde toplandı.
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erdinç’in yansıra çok sayıda cemiyet başkanının katıldığı Konsey toplantısında gazetecilerin ve sektörün içinde bulunduğu sorunlar masaya yatırıldı. 2008 yılında yapılan bir düzenleme ile “yıpranma hakkı” ellerinden alınan basın emekçilerinin bu hakkının yeniden iadesi konusunda basından sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ la mutabakata varıldığı ve TBMM’nin ikinci yasama döneminde konunun gündeme gelebileceği belirtildi.
Toplantıda, Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’ nun Şubat ayında yaptığı son toplantıda aldığı kararlarda Genel Müdür Atalay ve bazı cemiyet başkanları tarafından yorumlandı. Toplantıda ilk defa Basın İlan Kurumu’nun 20 cemiyete yaptığı mali yardım konusunda da katılımcılara bilgi verildi.
TGF Başkanlar Konseyi toplantısı sonrasında 1989 yılında merhum Nezih Demirkent tarafından kuruluşu gerçekleştirilen ancak, yıllardır aktif olmayan Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’nın Genel Kurulu’ da yapıldı. Eskişehir Cemiyet Başkanı Yılmaz Karaca’nın yeniden genel başkanlığına seçildiği Basın Vakfı yönetim kurulunda Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’ da yeniden görev aldı.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com