Altınkent 4. Kültür ve Dayanışma Günü

Altınkent 4. Kültür ve Dayanışma Günü
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Altınkent Beldesi 4. Kültür ve Dayanışma Günü Etkinliklerinde düzenlenen cirit yarışmaları ile Kılıç-Kalkan oyunları büyük ilgi gördü.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Altınkent Beldesi 4. Kültür ve Dayanışma Günü Etkinliklerinde düzenlenen cirit yarışmaları ile Kılıç-Kalkan oyunları büyük ilgi gördü.
İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ve yardımcısı Hakan Arpacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tan, Altınkent Belediye Başkanı İsmail Dönmez, çevre belediye başkanları, öğrenciler, öğretmenler ve belde halkının katıldığı etkinlikler 3 gün sürdü.
Kültür ve Dayanışma Günü etkinliklerinin birinci gününde asker ve polis şehitleri ile yaklaşık 60 yıldan beri maden kazalarında hayatını kaybeden işçiler için Kuran ve mevlit okutuldu. Daha sonra belde ve çevreden etkinliğe katılan misafirlere Belediye Düğün Salonunda yemek verildi.
İkinci gün Belediye Meclisi Üyeleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı İsmail Dönmez, beldedeki hasta ve yaşlıları evinde ziyaret ettikten sonra küçüklerin en çok sevdiği uçurtma şenliğine katıldılar.
Üçüncü gün Kıranüstü Çamlık Mesire yerinde Altınkent İlk Öğretim Okulu'nun hazırladığı Halk Oyunları folklor gösterisi ve Anasınıfı öğrencilerinin sunduğu muhteşem oyunlar izleyenleri büyüledi.
Gösterilerden sonra bir açış konuşması yapan Altınkent Belediye Başkanı İsmail Dönmez, dört yıldan beri adıyla özdeş bir şekilde kutlanan Altınkent 4. Kültür ve Dayanışma Günü Etkinliklerinin adından da anlaşılacağı gibi bir toplum dayanışmasının gelenek haline dönüştürülmesi anlamına geldiğini söyledi.
Daha önce okul öğrencileri arasında yapılan koşu, voleybol turnuvası ve uçurtma yarışmaları ile her ay düzenlenen ayın öğrencisi yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ve yardımcısı Hakan Arpacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tan ve Altınkent Belediye Başkanı İsmail Dönmez tarafından madalya, çeşitli ödüller ve plaket verildi.
Ödül törenini ardında Kılıç-Kalkan oyunu gösterileri zevkle izlenirken, Altınkent Futbol Sahasında Uşak Paşacıoğlu Atlı Spor Kulübü'nün yaptığı cirit gösterisi büyük bir heyecanla seyredildi. Etkinliklerde folklor gösterileri, Anasınıfı öğrencilerinin muhteşem oyunları, Kılıç-Kalkan oyunu ve cirit gösterisini çok beğendiğini söyleyen Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, “Altınkent 4. Kültür ve Dayanışma Günü etkinlikleri, belde halkı arasında sosyal dayanışma ve kültür anlayışının çok geliştiğini ifade ediyor. Bu etkinliği her yıl geleneksel hale getiren belediyeyi ve Altınkentlileri kutluyorum” dedi.
Aynı gün mesire yerinde sergilenen belde geçmişi ve günü hatırlatan “Geçmişten Geleceğe” adlı fotoğraf sergisi büyük bir zevkle izlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com