Altınkum Projesi'nde Bozulan Yerler Yeniden Yapılıyor

Altınkum Projesi'nde Bozulan Yerler Yeniden Yapılıyor
Didim Belediyesi, Didim Turizm Derneği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi iş birliğiyle hazırlanan 'Altınkum Projesi'nde sezon sonunda bozulan yerler için çalışmalara yeniden başlandı

Didim Belediyesi, Didim Turizm Derneği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi iş birliğiyle hazırlanan 'Altınkum Projesi'nde sezon sonunda bozulan yerler için çalışmalara yeniden başlandı.
Didim’de geçtiğimiz yaz bitirilen ve uzun süre ilçe gündemini meşgul eden Altınkum Projesinde sorunların devam etmesi tepkileri de beraberinde getiriyor. Haziran ayında yapımı tamamlanmasına rağmen, Yalı Caddesine döşenen taşların kırılması ve yerlerinden çıkması esnafın ve vatandaşın tepkisine neden oldu. Yaşanan olumsuz durumla ilgili değerlendirmelerde bulunan Didim Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karaoğlu 26 Aralık’ta firma yetkililerinin Didim’e geleceğini ve görüşeceklerini söyledi. Karaoğlu kimseyi suçlama gibi bir niyetinin olmadığını belirterek konuşmasına başlarken “Firma bu işi geciktirdi; tabii yapım çalışması sezona denk geldi, esnafta dükkânı toz içinde kalması diye döşenen yerlerin üstünü yıkayınca taşlar yerine tam oturmadı. Bunun dışında yaşanan araç giriş çıkışları da bu durumu olumsuz etkiledi.”diyerek aynı durumun bugünde olsa aynı sorunun yaşanabileceğini işaret etti.
Karaoğlu projenin kesin kabulünün olmadığını söyleyerek “Teslim almadık, kesin kabul olmadı. Teminatları halen bizde; Bu ayında 26’ından gelecekler. Eksiklikleri tespit ettik ve kendilerine aktaracağız. Bu bir sıkıntı bunun da çözümü noktasında çalışacağız. Burada kimsenin kötü niyeti, ihmali ve suiistimali yok. Bireysel söyleyeyim geçen yıl ki hava muhalefeti bu işi geciktirdi. Bu yılda aynı sorun yaşanmaması için çalışıyoruz. Esnafımız da bu işi sahip çıksın” dedi.
Altınkum Projesinin tam olarak uygulanması için Yalı Caddesi üzerindeki işyerlerinin görünüşünün düzenlenmesi gerektiğini hatırlatan Karaoğlu Esnafların bu konuda çalışma yapması gerektiğini söyleyerek İşyerlerinin dış cephe düzenlenmesinin olmadığı takdirde projenin bir ayağının eksik kalacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com