Altıntaş Kaymakamlığı buz tutan göletler konusunda vatandaşı uyardı

Altıntaş Kaymakamlığı buz tutan göletler konusunda vatandaşı uyardı
Kütahya’nın Altıntaş ilçesi Kaymakamlığı buz tutan göletlere karşı ilçe halkını uyardı.

Kütahya’nın Altıntaş ilçesi Kaymakamlığı buz tutan göletlere karşı ilçe halkını uyardı. Kaymakamlık buz tutan göletlerin üzerinden yürünmemesi gerektiğini, buzların kırılması durumunda büyük tehlike oluşabileceğini söyledi.
Altıntaş Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, Simav’da buz tutan göletin üzerinde 2 çocuğun yürümesi sonucu buzların kırıldığını ve bir çocuğun bu yüzden hayatını kaybettiğini belirterek Altıntaş’ta da benzer acı olayların yaşanmaması için vatandaşa uyarılarda bulundu.
Yapılan yazılı açıklamada, “İlçe Merkezinde Belde ve Köylerimizde ikamet eden tüm vatandaşlarımız çocuklarının bu tip davranışa girmemesi konusunda uyarı ve ikazlarda bulunacak. Özellikle yerleşim yerlerine yakın gölet vb. su birikintisi olan belde ve köylerde bulunan Belediye Başkanlıkları ile Köy Muhtarlıkları, Zabıta, Köy Bekçisi, Yayın Organları aracılığı ile kış ayları boyunca önleyici ve uyarıcı tedbirlere devam edilecek. Yaygın sorumluluk anlayışı gereği görevi ne olursa olsun tehlikeli bir durumu tespit eden tüm vatandaşlarımız en seri vasıta ile ihbarda bulunacak ve alınabilecek tüm acil önlemleri alacaktır. Çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın hayatına mal olan bu ve buna benzer felaketlerin bir daha yaşanmamasını diliyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com