Altıntaş, Kütahya'dan ilgi bekliyor

Altıntaş, Kütahya'dan ilgi bekliyor
ALTINTAŞ'IN CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI SITKI YÜZÜAK KÜTAHYA'NIN ALTINTAŞ İLÇEİSNE GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMEDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ

ALTINTAŞ'IN CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI SITKI YÜZÜAK KÜTAHYA'NIN  ALTINTAŞ İLÇEİSNE GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMEDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ

Kütahya'nın 64 yıllık ilçesi Altıntaşlı vatandaşlar, bağlı bulunduğu il olan Kütahya'dan gerekli ilgiyi göremediğini öne sürerek Kütahya'dan ilgi beklediklerini bildirdi. Altıntaş'ın CHP'li Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak da ilgisizlikten yakınıyor.

'KÜTAHYALI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ'
Adı son zamanlarda Zafer bölgesel havaalanın yapılacağı yer olduğu için sıkça duyulan Kütahya'nın Altıntaş ilçesi bağlı bulunduğu il olan Kütahya'dan gerekli desteği alamadığını iddia ediyor. Birçok ihtiyacını Altıntaş'a Kütahya kadar yakın olan Afyonkarahisar'dan karşıladıklarını belirten bazı Altıntaşlılar Afyonkarahisar'a bağlanmak istediklerini söylese de Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, “Kütahyalı olmaktan gurur duyuyoruz. Bizim öyle bir talebimiz yok. Ancak sorunlarımıza ilimiz eğilmeli ve bize destek verilmelidir” diyor.
'HAVAALANINI İŞADAMALARIMIZ FIRSATA ÇEVİRMELİ'
Sıtkı Yüzüak, “Ben şahsen Kütahya'dan ayrılmak istemem. Altıntaş Kütahya'nın önemli ilçelerinden biridir. Şimdi Zafer havalimanımızda yapılmakta. Ancak ortada bir gerçek var. İşte o gerçek Kütahya'nın bize karşı olan vurdumduymazlığıdır. “Zafer Havalimanı ilçemize yapılıyor. Yani Kütahya'nın sınırları içerisinde. Ancak şöyle bakıyorum Afyonkarahisar bunu daha çok benimsemiş. Günde 4-5 firma yada iş adamı Altıntaş'a geliyor yatırım yapacağını ve yer istediğini söylüyor. Bunların bir çoğu Afyonkarahisar, Balıkesir'den oluşuyor. Nedense Kütahya'dan bir kişi gelip de Afyonkarahisar'a yatırım yapmak için yer istemiyor. Neden Kütahya Altıntaş'a yatırım yapmak istemiyor. Bizim iş adamlarımız neden Altıntaş'ı tercih etmiyor. Bunu bir türlü anlamıyorum. Altıntaş'ta ki araziler bir bir satılıyor. Günde 3-4 tane tapu el değiştiriyor. Kim alıyor bunları? Tabi ki Afyonkarahisar, Balıkesir, Bilecik gibi illerden gelen firmalar. Neden Kütahya bunların içinde yok? İnanın bu ilgisizlikten dolayı içim acıyor. Artık Kütahya'nın kendi değerlerine sahip çıkması, elindeki imkanları değerlendirmesi lazım” diye konuştu.
'YÜZDE 65 OY ORANININ HATIRI YOK MU?'
Altıntaş ilçesinin sularının normalin 6 puan üzerinde siyanür içerdiğini ve her yıl ilçede 5 kişinin kanserden öldüğünü, içme sularındaki sıkıntının giderilmesi için beşkarış barajından içme suyu taleplerinin olduğunu kaydeden Başkan Yüzüak, İlçemiz sularının içeriği normal değerlerle örtüşmemekte. Normalin 6 puan üzerinde siyanür içermektedir. Biz buna önlem almak için beşkarış barajından içme suyu talep ettik. Ancak bu talebimiz maliyetin yüksek olmasından dolayı askıya alındı. Yine ilçemizde taşkın koruma duvarları için bir müracaatımız oldu. Bunu için teknik ekipler gerekli incelemeyi yaptı. Fakat bu projemiz de askıya alındı. Ben Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı olabilirim. Ama Altıntaş'ta AK Partiye destek veren yüzde 65 oranındaki halkın hiç mi hatırı yok. Buradaki halk hizmetlere neden layık görülmüyor” şeklinde konuştu.
'3. ORGANİZEYİ HIZLANDIRMAMIZ LAZIM'
Altıntaş ilçesine kurulması planlanan 3. Organize Sanayi bölgesi ile ilgili olarak ta açıklamalarda bulunan Başkan Yüzüak, bu projeye de gerekli desteği olmadığını söyledi. Çalışmaların çok yavan olduğunu ancak Afyonkarahisar'ın kendi OSB'sini kurmayı planladığını ve hızla çalıştıklarını söyleyerek “Ne yazık ki 3. OSB'nin kurulması ile ilgili gerekli girişimler bir türlü yapılamıyor. Altıntaş ilçemiz hızla göç alan bir yer. Bizler 3. OSB'yi hızlandırmalı ve elimizi çabuk tutmalıyız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com