“Altıntaş olarak Kütahya'dan ne istediysek aldık”

“Altıntaş olarak Kütahya'dan ne istediysek aldık”
AK PARTİ ALTINTAŞ İLÇE BAŞKANI FERİT KARABULUT'TAN, KÜTAHYA'DAN İLGİ BEKLEDİKLERİNİ AÇIKLAYAN ALTINTAŞ'IN CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI SITKI YÜZÜAK'A “SERT” CEVAP.

AK PARTİ ALTINTAŞ İLÇE BAŞKANI FERİT KARABULUT'TAN, KÜTAHYA'DAN İLGİ BEKLEDİKLERİNİ AÇIKLAYAN ALTINTAŞ'IN CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI SITKI YÜZÜAK'A “SERT” CEVAP.
Altıntaş ilçesi olarak Kütahya'dan yeteri kadar destek gördüklerini kaydeden Ferit Karabulut, Başkan Yüzüak'ın açıklamalarını 'saçmalık' olarak nitelendirdi.
Ferit Karabulut yönetim kurulu ve meclis üyeleri ili birlikte AK Parti Kütahya İl Başkanlığında bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak'ın “Kütahya'dan ilgi göremiyoruz” şeklindeki yapmış olduğu açıklamayı hedef alan Karabulut, Belediye Başkanının açıklamalarına katılmadıkları gibi bu açıklamayı da “saçmalık” olarak gördüklerini, hiçbir Kütahyalının belediye başkanının açıklamasını dikkat almamasını istedi. AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut açıklamasında şunları söyledi; 'Biz sözde Kütahya'dan memnun değilmişiz. Afyon'dan çok memnunmuşuz ve bir sürü saçmalıklar. Evet, saçmalık diyorum çünkü bu güne kadar Kütahya'dan ne istediysek verdi, her türlü projemiz hayata geçti. Altıntaş ilçesini gerek bürokrasi gerekse siyasi kanadın bu güne kadar hiç dışladığına şahit olmadık. Biz kendimizi Kütahya'nın bir mahallesi olarak kabul ediyoruz. İnşallah büyük şehir olduğunda resmiyette de Kütahya'nın Mahallesi olmaktan gurur duyacağız.”

'KÜTAHYA BİZE NE İSTEDİYSEK VERDİ'
Kütahya'dan her istediklerinde destek gördüklerini ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Karabulut, “Altıntaş'ta bu güne kadar, hayata geçen projeleri hatırlatmak istiyorum. Ege bölgesinin en büyük sulama barajı olan Beşkarış barajı tamamlandı. Türkiye'nin dördüncü büyük hava limanı ilçemize yapılıyor. Ege bölgesinin en güzel Organize Sanayi ilçemize verilmişti CHP'li belediyenin iş bilmezliği yüzünden iptal edildi. Dumlupınar- Altıntaş çevre yolu bölünmüş olarak ve beton asfaltlama olarak ihalesi tamamlandı. 2013'te bitecek. İlçemizde termal su araması Kütahya özel idaresince ihale edildi. Bütün okullarımız yeniden yapıldı. İstiklal İlköğretim haricinde (ki oda 2012 de yapılacak hiçbir sorunumuz kalmadı. Yeni hastanemiz ihalede. Anadolu öğretmen lisesi ve 300 kişilik öğrenci yurdu yapılıyor. Kurumlarımız kadroları ile birlikte fevkalade çalışıyor. Köylerimize giden hizmetler saymakla bitmez. Öyleyse daha ne istiyoruz? Kütahya bize ne istedikte vermedi, neyi şikayet ediyoruz?”

'ALTINTAŞLILAR OLARAK KÜTAHYALILARDAN ÖZÜR DİLİYORUZ'
Altıntaş Belediye Başkanının yapmış olduğu açıklamayı kınadıklarını ifade eden Ferit Karabulut Kütahyalılardan özür dilediklerini söyledi. Karabulut sözlerini şöyle sürdürdü; “CHP'li belediye başkanının yapmış olduğu çocukça açıklamayı kınıyor, bu açıklamaya alınan Kütahyalılardan Altıntaşlılar olarak özür diliyoruz.”

'BELEDİYE BAŞKANI OYNAMASINI BİLMİYOR, 'YERİM DAR' DİYOR'
Belediye Başkanı Yüzüak'ın yapamadığı işlerde iktidarı suçladığını savunan Karabulut, “vermiş olduğu bir örnekle Başkan Yüzüak'ın “oynamasını bilmediğini, yerinin dar olduğunu bahane ettiğini” ima eder şekilde ifadeler kullandı. Karabulut, “Bizde bir söz vardır; “oynamasını bilmeyen gelin ya donum ya yerim dar dermiş.
Proje üretemiyorsan. Altıntaş'ın değerlerine sahip çıkamıyorsan, kurumlarla diyalog kuramıyorsan, her yapamadığın işi “iktidar yaptırmadı” diye iftira atıyorsan, “olmadı, Kütahya hizmet vermedi” diyorsan biz sizi halkamızın vicdanına havale ediyoruz. CHP'li belediye başkanına soruyoruz bu güne kadar hangi projeniz nereden döndü? Bir tane söyleyiniz, tabiki yok. Sayın Kütahyalı kardeşlerim, ilçemizdeki oy oranı %65 olan AK Parti yönetimi ile birlikte halkımız adına bu duygularımızı bilgilerinize arz ediyor, oy oranı %12 olan bir parti temsilcisinin ne kadar dikkate alınması gerektiğini bilgilerinize arz ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com